Talentovaná francouzská návrhářka se před rokem vzdala práce na kolekcích vlastní značky, aby mohla věnovat veškerou svou energii Lanvinu. Ještě za dob jejího předchůdce však začala kvůli padajícím prodejům atmosféra v módním domě houstnout. Přestože Jarrar věřila v úspěch, v březnovém rozhovoru se South China Morning Post zmínila, že cítí velký tlak.

„Potřebuji podporu celého módního domu – je nemožné změnit situaci sama.“

Bouchra Jarrar přivedla po dlouhé době kolekce na denní světlo – bývalý ředitel navrhoval převážně večerní oblečení a v tuto dobu se přehlídky také konaly.

Zatímco Alber Elbaz se vyžíval v dramatičnosti, nařasených materiálech a flitrech, modely Bouchry Jarrar popsal The Guardian jako „klasický glamour“. Vsadila mimo jiné na peří, kožešiny a střídmé barvy. Perfektně ušité kalhoty se staly novou signaturou značky, Jarrar v kolekcích často prolínala pánský a dámský styl. Nový směr Lanvinu sbíral veskrze pozitivní reakce, ale jak Vogue podotkl, pravděpodobně to nejsou šaty, které budou zářit na červených kobercích.

Alber Elbaz hojně využíval černou barvu, nebál se ale ani “divočiny” typu oranžová a žlutá. Flitry jsme u jeho modelů mohli vidět často.

Francouzce uškodil také skandál z letošního roku, casting director James Scully obvinil značku z diskriminace modelek tmavé pleti. Manažeři měli údajně dostat od vedení informaci, že Lanvin nechce tyto modelky na přehlídkách. Tvrzení Jarrar popřela.

SS 2017

Stále pokračující recese značky, zapříčiněná ale také více či méně neochotou majitelů do brandu investovat, tak vyústila v domluvu mezi Bouchrou Jarrar a zástupci Lanvinu o ukončení spolupráce. Novým kreativním ředitelem bude Olivier Lapidus.


Lanvin založila v roce 1889 Jeanne Lanvin, která původně vyráběla klobouky a také šila šaty pro dceru. Získala pozornost francouzské elity, která podobné kousky žádala také pro své děti, a postupně začala vyrábět i pánskou módu, spodní prádlo a kožešiny. V prvním módním domě Lanvin si mohla oblečení nakoupit celá rodina.

Lanvin v roce 1980