Nejkrásnější róby z pařížského týdne haute couture

/ Ema Janáčková

Zatímco své haute couture kolekce domy  jako Dior nebo Chanel posouvají do nositelné, denní roviny, někteří návrháři a značky jsou věrní dlouhým róbám, které uspokojí i filmové hvězdy, náročné sběratelky i arabské princezny.

Právě show, za kterou by se nemusel stydět ani uprostřed Blízkého východu, předvedl Zuhair Murad. Uspokojí všechny dámy, které touží po skvostných krajkách a nejjemnějším vyšívání drahými kameny. Na silnou ženu sbírající inspiraci pro svůj styl z cest po celém světě a mixující prvky nehledě na to, zda pochází od Indiánů nebo Afričanů, pak šil salon Armani Privé.

A silnou ženu jistě obléká i Yiqing Yin, nejmladší členka Chambre Syndicale de la Haute Couture. Bez řádného sebevědomí byste totiž zcela jistě neoblékly některá její umělecká díla, letos inspirovaná můrami. Sebevědomí si ale žádají i šaty domu Valentino, jehož kreativní vůdci Maria Grazia Chiuri a Pierpaolo Piccioli čerpali z motivů různorodých oper, a tak jejich kolekce obsahuje lvi, baleríny, renesanční malby i dekorativní tkaniny.

Stéphane Roland na těle sochal tuhé i nezkrocené volány v zářivých odstínech žluté i protikladné černobílé. S objemem pracoval ale také Giambattista Valli, ten se ovšem držel v mezích víceméně tradiční ženské siluety, na níž však nechal rozkvést barevnou zahradu.

Výběr nejkrásnějších modelů z haute couture mola si můžete prohlédnout v naší galerii.

Foto: WWD