Hostavice

Dominantou Hostavic je zámek z druhé poloviny 19. století, který v roce 1934 koupil Tomáš Baťa, aby zde vystavěl soběstačné zahradní město. Plán kvůli předválečné situaci nevyšel, i tak je zde ale k vidění mnoho – nejen co se týče architektury, ale hlavně přírody. Můžete se například vydat s pomocí dřevěných chodníků přes mokřady v tzv. poldru Čihadla, což je koryto řeky Rokytky s množstvím meandrů a tůní.

Winternitzova vila

Funkcionalistická budova z dílny Adolfa Loose a Karla Lhoty patří mezi unikátní architektonické dědictví, jehož interiéry byly donedávna návštěvníkům skryty. Tento třípatrový dům na pražském Smíchově (ulice Na Cihlářce 10) byl vystavěn v letech 1931–1932 pro právníka Josefa Winternitze a nyní se do něj můžete podívat v rámci pravidelných komentovaných prohlídek.

Nový svět

Lokace, která by mohla být plná turistů dychtivých po krásách Prahy, je jim ale neznámá – a nejen jim. Moc lidí tu nepotkáte a můžete se tak toulat malebnými uličkami s barokními a klasicistními stavbami. V domě U Zlatého noha č. 76/1 na Novém světě chvíli bydlel slavný hvězdář Tycho de Brahe a U Zlatého slunce zase malíř Jiří Anderle.

Kavárna Čekárna

Oáza klidu v centru Prahy. Nachází se poblíž Vyšehradu, ve Vratislavově 30/8 na Praze 2 a nabízí posezení jak uvnitř, tak na krásné zahradě. Kávu mají z produkce Kavárny Pražírna, dát si můžete také například víno, cider, limonády nebo třeba kakao. Nechybí ani něco dobrého k jídlu.

Barrandovské terasy

Pokud vás láká se na chátrající Barrandovské terasy podívat, nezbývá už příliš času. Probíhá zde totiž rekonstrukce a ke konci roku tu má vyrůst nový hotel. Za první republiky se na terasách scházela smetánka, politici i filmové celebrity, po válce to s nimi ale šlo z kopce a nyní je z nich spíše zřícenina. Komplex je dílem architekta Maxe Urbana a ve své době býval obdivuhodnou stavbou, která chytře využívala atypického terénu.

Takhle Barrandovské terasy vypadaly v dobách své největší slávy