Talent druhého dne MBFW: Misha Nonoo

/ Monika Kolářová

Misha Nonoo, která stojí za značkou Nonoo, je často připodobňována k mladší kopii herečky Gwyneth Paltrow. Narodila se v Bahrajnu, vyrůstala v Londýně a poté strávila několik let studiem v Paříži.

Její následující kroky ovšem mířily do další mekky módy – New York City, kde pracovala jako pomocná sílu u velmi malé krejčovské firmy v centru města. Právě tuto zkušenost hodností sama Misha jako naprosto zásadní. Jako inspiraci, která přispěla k úvahám o založení vlastní značky.

Před zhruba čtyřmi lety tak začaly vznikat první kabáty a bundičky pod značkou Nonoo, chtiví zákazníci a především obchodníci ovšem začali požadovat záhy vytvoření celé kolekce. Sympatická blondýnka nakoupila kvalitní evropské a japonské látky a dala se do práce, jejíž poslední úryvek byl k vidění právě včera.

Její kolekce jsou typické pro svoji ženskost, nevinnost i notnou dávku elegance, jednotlivé kousky jsou sofistikované a moderní zároveň. V nejnovější kolekci čítající celkem 21 modelů dala přednost důrazu na ženskou siluetu, transparentní a geometrické výřezy a různé atypické průstřihy, nakombinovala minisukně s dlouhými kabáty. K vidění byly i sukně pouzdrové, svetříky s krátkými rukávky či aplikace kožešiny kolem krku.

Foto: WWD