10 faktů, které jste určitě nevěděli o legendárním filmu Pretty Woman

/ Michaela Hošková

Dnes už legendární film, každý rok se vysílající, slaví 25 let od svého natočení. Neexistuje snad nikdo, kdo by ho neznal. Mluvíme o srdceryvné lovestory Pretty Woman, ve které excelovali Richard Gere a Julia Roberts.

1. Notoricky známý plakát, na kterém pózuje Julia Roberts ve vysokých kozačkách vskutku ukrývá tajemství. Na tomto plakátu není tělo herečky, ale silně zapracoval Photoshop. Pod hlavou Julie se skrývá Shelley Michelle, která slavnou ikonu ve filmu několikrát zastoupila.

25th-anniversary-of-pretty-woman-01

2. Původně byla role prostitutky Vivian nabídnuta herečce Molly Ringwald.

molly ringwald

3. Dalším významným hercem, který odmítl roli Edwarda Lewise byl Al Pacino.

Al_Pacino_-_Hummel

4. Scéna, kdy Richard Gere ukazuje krabičku ukrývající nádherný náhrdelník se stala zcela náhodnou. Richard spontánně zavřel víko a téměř skřípl ruku Julie Roberts. Filmaři se nakonec rozhodli tuto náhodnou scénu ve filmu ponechat a ta se ve finále stala ikonickou.

25th-anniversary-of-pretty-woman-05

5. Onen náhrdelník byl navrhnut a vyroben striktně pro tento film. Vytvořil ho francouzský designér Fred Joaillier.

25th-anniversary-of-pretty-woman-06

6. Richard Gere skutečně hraje na piano ve filmu.

25th-anniversary-of-pretty-woman-07

7. Rudé šaty, ve kterých se Julia Roberts coby Vivian vydá do opery po boku svého prince, měly být původně černé. Kostýmní výtvarnice Marilyn Vance rozhodla jinak. Marilyn však stálo hodně síly producenta a režiséra přesvědčit o změně barvy a poprosila Julii, aby si vyzkoušela snad 20 barevných odstínů, aby nakonec ony rudé zvítězily.

25th-anniversary-of-pretty-woman-10

8. Aby Julia Roberts ukázala svůj nenapodobitelný smích při sledování filmu I love Lucy, musel ji sám režisér osobně šimrat.

9. Ačkoli se tomu nedá vůbec věřit, nejtěžší na celém natáčení bylo najít automobilku, která by poskytla sportovní luxusní auto pro bohatého Richarda Gera, ve kterém “sbalí” Julii Roberts. Ani Ferrari či Porsche se nechtělo pojit s příběhem prostitutky. Všanc svou pověst dalo Lotus Cars UK a díky filmu prodeje mezi lety 1990 a 1991 značně vzrostly.

25th-anniversary-of-pretty-woman-14

10. Richard Gere v roce 2012 poprvé řekl, že film Pretty Woman nikdy nepatřil mezi jeho favority. Byla to pro něj jen hloupá romantická komedie.

A možná právě bez této hloupé romantické komedie by nikdy Julia Robert či Richard Gere nebyli tak velkými hvězdami, kterými do dnešní doby jsou.

Foto: YouTube.com; Wikipedia.org