10 tipů na jarní manikúru

/ Redakce

Týdny módy nejsou jen o módě samotné ale také udávají trendy v líčení a manikúře. A co se tedy bude letos na jaře nosit na nehtech? Inspirujte se!

Stejně jako líčení, i manikúra podléhá jarním trendům, a ty letošní budou opravdu nepřehlédnutelné. Blýskat se budou v metalických i pastelových barvách, důležitá bude hra textur a dojde i grafický design. Zkrátka to nebude žádná nuda. Naopak, vaše nehty by měly být malými uměleckými dílky jež podtrhují oděv nebo se naopak vyjímají jako šperk.

Monique Lhuillier# 1: Nová francouzská manikúra
Zapomeňte na francouzskou manikúru jak jste ji do dnešního dne znali. Jaro 2016 ji zbarví do červené, zelené i žluté nebo růžové. Nosit se bude na kratších zaoblených nehtech a když do stejné barvy vymalujete i oční linky, tak jak jsme to mohli vidět na přehlídce Monique Lhullier, nikdo vás nepřehlédne.

# 2: Třpytky pro všechny
Mysleli jste, že lak na nehty se třpytkami patří do rukou náctiletých dívek? Chyba! Nosit se budou jemné třpytky v tělových odstínech, tak jako jsme to mohli vidět u značky Delpozo, i extravagantní plastické flitry v metalických nebo divokých barvách jako je oranžová a žlutá. V červené se pak stávají doslova sexuální nástrahou.

# 3: Pruhy sem i tam
Je jedno jestli zvolíte pruhy horizontální nebo vertikální, nezáleží ani na tom, kolik si jich na nehet vykreslíte a v jakých barvách, důležité je, aby tam byly. Stejně tak se meze nekladou barvám podkladu, který může být přírodní, bílý nebo barevný. Značka 3.1 Phillip Lim například předvedla nehty v čokoládovém odstínu s lesklými stříbrnými pruhy a nutno říci, že to vypadalo báječně.

# 4: Futuristická stříbrná
Futuristický stříbrný odstín na jaře rozhodně nepřehlédnete a na nehtech už vůbec ne. Stříbrné drápky se objevily i na přehlídce Chanel a my je chceme vidět i na rukách “obyčejných” žen.

# 5: Není nad zlato
Zlatá k jaru a létu neodmyslitelně patří a objevuje se v top trendech i letos. Na nehtech se nosí zlatý nádech i tekuté zlato, mat i lesk jako tomu bylo na přehlídce Kenzo, zkrátka jak kdo chce.

Opening Ceremony# 6: Jděte do žluté
Žlutá na nehtech je tak trochu netradiční barvou, ale letos byste se jí vyhýbat neměli. Ideálním odstínem je žloutkově žlutá, která rozzáří outfit v základních odstínech černé či šedé a bílé, ale rozumí si i s takovými barvami jako je modrá, růžová či fialová. Ostatně přehlídka Opening Ceremony je toho důkazem.

# 7: Nebesky modrá
Modré nehty? Ano, ano a ještě jednou ano! Nosit se budou pastelové jemné odstíny, blankytná modř i elektrizující plné odstíny či temná indigo. Značka Reem Acra ji například nádherně nakombinovala se zlatými šperky a modrá najednou nevypadala bláznivě ale naopak velmi luxusně.

# 8: Dokonalé rámování
Zajímavým trendem nadcházející sezóny je rámování celého nehtu, od jeho konečků až po lůžko těsně nad kůžičkou. Rámuje se metalickými odstíny, kontrastní černou, tak jako v případě Jonathana Simkaie nebo dokonce i odvážnou červenou.

# 9: Tahy štětcem
Máte-li rádi neotřelou manikúru, pak se vám zalíbí trend nehtů jakoby přetřených malířským štětcem. Struktura a jakási nedokonalost propůjčují nehtům jedinečnost, kterou si zaslouží nejen na jaře každá žena. Ideální barvou je bílá na přírodním základu, ale skvěle vypadá i černo-bílá kombinace po vzoru značky Nanette Lepore.

# 10: Černo-černá
Nemusíte být vyznavačkou gothic stylu, metalu nebo čehokoli jiného, černá na nehtech je prostě IN. Nádherně kontrastuje s jarními často romantickými a něžnými oděvy a protože se bude nosit v matu, působí velmi elegantně. A pokud si na to troufnete, po vzoru Proenza Schouler si nalakujte černé jen některé nehty.

Zdroj foto: Pinterest.com