3 české značky, které nás zaujaly

/ Redakce

Jak si tak brouzdáme po netu, často narazíme na nové značky i zavedené designéry, kteří nejsou zase tak známí. A tak bychom vám je čas od času rádi představili.

fabriciaKabelky Fabrica
Hledáte-li kabelku, do které se vejde všechno co potřebujete, jež má dokonalý design, který není rušen ničím výstředním ani okázalým a ještě aby byla za příznivou cenu, pak se seznamte se značkou Fabrica. Tvoří pod ní designérka Veronika Cerhová a my ji doslova milujeme. Vybere si u ní milovnice tašekmaxi kabel i psaníček, jednoduchosti i okázalosti v podobě metalických barev.

bohempiaKonopná značka Bohempia
Jestli se zajímáte o módu, životní prostředí a máte rádi alternativní zdroje, pak se vám určitě zalíbí značka Bohempia, která své produkty vyrábí z technického konopí. Za značkou, která je doslova ještě v plenkách stojí technický designér Tomáš Rohal. Ten se rozhodl vytvářet oblečení a doplňky z konopí, jež je zpracováváno v České republice tradiční metodou, a díky tomu si zachovává své antibakteriální, termoregulační a další vlastnosti. V sortimentu zatím najdete trička, džíny, ponožky nebo pásky a chystá se i výroba konopných tenisek. Design je zatím spíše účelový, ale podle slov zakladatele značky, už brzy bude značka více fashion. Tak my se těšíme, protože se jedná nejen o skvělý nápad, ale hlavně o produkty veganské, jejichž výroba nezatěžuje naši planetu.

DSC_5521_4Kožený minimalismus KZNR
Milujete-li kůži, perfektně zpracované produkty a minimalistický design, pak si zamilujete značku kožených doplňků KZNR. Ta se zaměřuje na utilitární objekty každodenní potřeby, jako jsou obaly na telefony i tablety, peněženky nebo pouzdra na tužky a podobné kousky, které má člověk při sobě po celý den. Právě u takových produktů oceníte minimalistický geometrický design jež hledí na funkčnost a skvěle podtrhuje design samotných produktů. Žádné rušivé serepetičky a ozdobičky, jen perfektně zpracovaná kůže a plsť.

Zdroj foto: Archiv