3 důvody, proč začít cvičit jógu

Léto je tím nejlepším obdobím, kdy se po hlavě vrhnout do něčeho nového, začít pracovat na svém těle nebo se jen tak bavit. Tak proč nezačít třeba s jógou…

da2cf445760a479de0cad2b8a0a4d37bHistorie jógy sahá tisíce let daleko do indické historie, přesto je tím, co mnoho z nás v dnešní moderní přetechnizované době potřebujeme. Navozuje totiž pozitivní pohled na život, pocit klidu a také soustředění se a to je to, co mnohým z nás opravdu chybí. Ať už budete jógu brát jen jako cvičení, nebo se ponoříte hlouběji do její filozofie, jedno je jisté, nebudete litovat, že jste si s ní začali.

Jóga jako skvělé cvičení
Je na vás, jestli si zvolíte nějaký z klasických druhů cvičení, jako je hatha yoga, aštanga yoga, vyniása yoga. Nebo se raději pustíte do jejích modernějších podob power jógy, bikram jógy, workout nebo dance jógy, vždycky to s vaším tělem udělá doslova zázraky. Po velmi krátké době se dostaví zlepšení pružnosti těla, svaly se začnou rýsovat a špíčky budou pomalu ale jistě tát.

ce47a0078821df28318876cd02e0bc8cJóga jako antistres
Jednou z nejdůležitějších součástí jógy je dýchání. Dechová cvičení a vůbec navození správného rytmu dechu jsou skvělým prostředkem proti stresu, který nás neustále obklopuje. Díky tomu si uvolníte nejen stažené tělo, které je pod stresovým tlakem v permanentním sevření, ale také mysl. Díky tomu k vám pak mohou přijít mnohem zásadnější myšlenky a nápady, a to je v dnešní době lačnící po úspěchu, jednou z priorit.

446c53e04415d3699c4ff1edb28c1096Jóga jako cesta ke kráse
Teď nemluvíme o tom, že se díky józe hubne, ale spíše o tom, že díky ní se z obyčejných žen stávají královny. Tajemství je v novém držení těla, které díky cvičení získáte. Kolikrát jste se přistihla, že se hrbíte u počítače, stojíte s povoleným bříškem a zhroucenými zády a když se podíváte do zrcadla doslova se zděsíte svého postoje? A to je důvod, proč cvičit jógu, začít stát rovně a ladně a působit ženským dojmem.

Zdroj foto: Pinterest.com