3 důvody, proč začít cvičit jógu

/ Redakce

Léto je tím nejlepším obdobím, kdy se po hlavě vrhnout do něčeho nového, začít pracovat na svém těle nebo se jen tak bavit. Tak proč nezačít třeba s jógou…

da2cf445760a479de0cad2b8a0a4d37bHistorie jógy sahá tisíce let daleko do indické historie, přesto je tím, co mnoho z nás v dnešní moderní přetechnizované době potřebujeme. Navozuje totiž pozitivní pohled na život, pocit klidu a také soustředění se a to je to, co mnohým z nás opravdu chybí. Ať už budete jógu brát jen jako cvičení, nebo se ponoříte hlouběji do její filozofie, jedno je jisté, nebudete litovat, že jste si s ní začali.

Jóga jako skvělé cvičení
Je na vás, jestli si zvolíte nějaký z klasických druhů cvičení, jako je hatha yoga, aštanga yoga, vyniása yoga. Nebo se raději pustíte do jejích modernějších podob power jógy, bikram jógy, workout nebo dance jógy, vždycky to s vaším tělem udělá doslova zázraky. Po velmi krátké době se dostaví zlepšení pružnosti těla, svaly se začnou rýsovat a špíčky budou pomalu ale jistě tát.

ce47a0078821df28318876cd02e0bc8cJóga jako antistres
Jednou z nejdůležitějších součástí jógy je dýchání. Dechová cvičení a vůbec navození správného rytmu dechu jsou skvělým prostředkem proti stresu, který nás neustále obklopuje. Díky tomu si uvolníte nejen stažené tělo, které je pod stresovým tlakem v permanentním sevření, ale také mysl. Díky tomu k vám pak mohou přijít mnohem zásadnější myšlenky a nápady, a to je v dnešní době lačnící po úspěchu, jednou z priorit.

446c53e04415d3699c4ff1edb28c1096Jóga jako cesta ke kráse
Teď nemluvíme o tom, že se díky józe hubne, ale spíše o tom, že díky ní se z obyčejných žen stávají královny. Tajemství je v novém držení těla, které díky cvičení získáte. Kolikrát jste se přistihla, že se hrbíte u počítače, stojíte s povoleným bříškem a zhroucenými zády a když se podíváte do zrcadla doslova se zděsíte svého postoje? A to je důvod, proč cvičit jógu, začít stát rovně a ladně a působit ženským dojmem.

Zdroj foto: Pinterest.com