30pod30 aneb ti, kteří ovládli kategorii Umění & Styl amerického časopisu Forbes

/ Redakce

Nedávno byl zveřejněn seznam třiceti úspěšných osobností, jež se dostali do úzkého výběru časopisu Forbes. Ti, jež vytváří a navrhují nadcházející budoucnost září v kategorii Umění a Styl.

Nejzajímavější na tom všem je, že jednotlivým zástupcům ještě nebylo ani třicet a už o nich ví prakticky celý umělecký svět. Forbes sem zařadil například světoznámou kosmetickou Youtuberku Michelle Phan, která si již stihla založit vlastní firmu, vytvořit kolekci pro L´Oreal nebo získat kontrakt na vlastní lifestylový pořad v televizi.

Ve výčtu se objevují více či méně známá jména, sochařka Catharine Ahearn, šperkařka Alison Chemla, fotografka Sara Cwynar či jedna z nejúspěšnějších  módních blogerek světa Chiara Ferragni, které se podařilo během šesti let vybudovat silnou základnu fanoušků, navrhnout vlastní kolekce obuvi, nafotit bezpočet kampaní i obálek časopisů.

Chiara Ferragni

Mezi mladé módní návrháře spadají jména jako Phoebe English, Danielle DiFerdinando, Kerby Jean-Raymond, Janessa Leone nebo talentovaná Misha Nonoo, jež zazářila během loňského týdne módy v New Yorku a letos ji budeme bedlivě sledovat.

Návrhářů je v této kategorii většina, do výběru se dostala také Irka Simone Rocha, vítězka ceny časopisu Harper´s Bazaar pro mladé designéry v roce 2014. Svoji kolekci prezentuje v galerii Tate Modern v Londýně a ve své tvorbě se zaměřuje především na vroubkované detaily, ruční háčkování, načechrané peří nebo květinové zdobení.

tvorba Simone Rocha

Dalším velkým talentem je bezpochyby i Christian Siriano, nejmladší vítěz v historii série Project Runway, který se chce dále zaměřit také na navrhování brýlí. Své výrobky prodává nejen u Bergdorf Goodman či Neiman Marcus, ale vypracoval se do takové podoby, že vlastní obchod na Manhattanu.

šaty od Christiana Siriano

Forbes také nezapomněl položit všem v kategorii různé otázky, díky kterým jsme se například dozvěděli, že většina zástupců nedá ránu bez svého Macbooku, Canon fotoaparátu či Iphonu. 40% z nich bydlí ve státě New York, hned v závěsu za nimi je s 32% San Francisco.

Foto: Pinterest