4 aplikace, které nás baví

/ Redakce

Našli jsme pro vás několik mobilních aplikací, které sice nejsou horkými novinkami na trhu, ale my jsme si je v poslední době zamilovali a myslíme, že vy na tom budete stejně.

22545149226_538e6813b7_kPříjemné probuzení s Sleep Cycle
Budík a hlavně pomocník při monitorování spánku je aplikací, která nás baví. Jestli máte problémy se vstáváním a cítíte se ráno jako praštění palicí, budete nadšeni. Aplikace rozpozná dobu, kdy je vzhledem k fázi REM nejvhodnější vás vzbudit a tím usnadní vaše rána. Výhodou je, že si můžete nastavit vlastní melodii budíku, odložení o pár minut a ještě větší výhodou je, že vás Sleep Cycle nenechá zaspat ani po několikátém odložení, naopak přidá vibrace. A to vás tedy z postele vyžene. Navíc shromažďuje grafy vašeho spánku jak v jednotlivých týdnech a měsících, tak i celkově od zapnutí aplikace. Budete tak mít přehled o tom kdy chodíte spát a kdy vstáváte, jak dlouho spíte i jak dlouho vám trvá usnout. A pokud vám usnout trvá příliš dlouho, nechte si aplikací zahrát příjemné šumění oceánu nebo lesa a dalších zvuků.

Skvělé fotky s Afterlight
Jestli stejně jako my téměř nepustíte telefon z ruky a fotíte a fotíte kde se dá, pak se vám bude hodit aplikace na úpravu fotek Afterlight. Její jedinečnost je v tom, že na ní spolupracovali takový světový iPhone fotografové, jako je Kevin Russ nebo Ryan Schude a další. Aplikace skrývá 27 originálních filtrů v kategorii Originals a dalších více jak 30 filtrů v sekci Guest, jež jsou obměňovány a doplňovány o kousky předních umělců. A nechybí ani oblíbené rámečky. Nám se líbí jednoduchost pro každodenní použití.

Vypadat skvěle s Facetune
Kdo by nechtěl vypadat na fotkách dokonale a to ať je pořídí mez make-upu nebo po probdělé noci. My prostě chceme a tak máme v telefonu aplikaci Facetune. Je to takový photoshop v mobilu, který je onou tajnou zbraní světových celebrit a blogerek, jak i na fotkách po ránu vypadat báječně. Umí vybělit zuby, odstranit pupínky a jiné nedokonalosti pleti a taky vás dokáže přiměřeně zúžit. Aplikace sice není zadarmo, ale stoosm korun není zase tolik, aby si člověk neudělal radost a už nikdy na fotkách nevypadal špatně.

Odvoz domů s Uber
A nakonec aplikace, která v Česku funguje už rok, ale my jsme ji, ano máme zpoždění, objevili až teď. Uber je alternativní a levnější „taxi“ služba, která funguje ve více než 330 světových městech a mimo jiné i v Praze. Služba je na principu spolujízdy, svůj vůz si objednáte přes aplikaci, která je zároveň i taxametrem a mapou trasy cesty. Takže máte přehled kudy a za kolik pojedete. Nespornou výhodou je, že u sebe nemusíte mít ani hotovost a dokonce ani platební kartu, suma se vám strhne automaticky z účtu právě přes onu aplikaci. Už tedy žádné složité návraty z večírků….