4 banální důvody, proč jste neustále unavená

/ Redakce

Máte pocit, že spíte dostatečně, ale i přes to celý den zíváte? Špatně se soustředíte a spát se vám chce už dopoledne. Prozradíme vám proč.

1. Nic neděláte

Jste unavená a vyčerpaná i přes to, že vlastně nic náročného neděláte? No právě! Pravidelné cvičení totiž dodává našemu tělu energii a mentální sílu. Bohatě bude stačit 20 minut 3x týdně, večer procházka se psem, občas si běžte zaplavat a o víkendu na delší svižnou procházku do lesa. Uvidíte, kolik budete mít najednou energie!

2. Málo pijete

I lehká dehydratace může za to, že se cítíme unavení. Mějte proto na stole neustále sklenici s vodou a každou půl hodinu se pořádě napijte. Časem už to budete dělat zcela automaticky.

Snímek obrazovky 2016-08-19 v 11.00.40

3. Neumíte relaxovat

Když přijdete z práce, když máte volno, na dovolené, o víkendu… Neustále pracujete, napínáte mozek, telefonujete, přemýšlíte, vymýšlíte, čtete a tak dále. Mozek je neustále v provozu, takže není divu, že jste vyčerpaná a bolí vás hlava. Musíte se naučit občas úplně vypnout a dopřát tak vašemu tělu i mysli tolik potřebný restart.

4. Málo a špatně jíte

Začíná to vynechanou snídaní, pokračuje to bagetou z automatu k obědu a končí to fastfoodem cestou z práce. Tělo získává energii především z jídla, proto mu ho musíte dopřávat. Ve správný čas, ve správném množství a nejlépe něco zdravého a výživného. Jako ideální snídaně se doporučuje ovocné smoothie nebo vajíčka.

Snímek obrazovky 2016-08-19 v 10.59.35