4 rady, jak co nejlépe a nejefektivněji využít den

/ Redakce

Také se každou neděli večer divíte, kam že ten víkend zase utekl? Všechny vaše plány, že si uklidíte skříň, zajdete na kávičku do blízké kavárny nebo výstavu, zůstaly neodškrtnuté? To známe moc dobře. A víme, jak to změnit!

1) Plánujte si na hodiny/úseky
Den je totiž někdy delší, než se zdá. Když si tak den rozdělíte na několik časových úseků a jejich rozvrh budete dodržovat, stihnete toho mnohem víc. Takže si dejte dvě hodiny na ležení v posteli a snídani, pak hodinu a půl na úklid skříně (třeba od 11 do půl jedné) a pak hned vyrazte ven. Tím, že si den rozdělíte, se vám podaří stihnout více věcí.

84c12fafec35ed7515112ccd87b00b3d

2) Nepříjemné povinnosti udělejte jako první
Pokud máte celý den volno a o svém čase si můžete rozhodovat jak je libo, udělejte nejdřív to nejméně příjemné. Ideálně ráno. Tak brzy, že si vlastně ani nebudete uvědomovat, co děláte. To je náš tajný trik. Protože odkládání povinností na později (prokrastinace) vám čas akorát ubere. Nejen, že budete o tom, co musíte ještě udělat přemýšlet, zároveň budete složitě hledat čas, kdy se do práce pustíte a tím si volno a odpočinek ještě více zkrátíte.

3) V neděli vyrazte ven
Pokud vám každý víkend uteče jako voda, jděte ven. Když hned ráno po snídani vyrazíte, budete mít celý den před sebou a když se vrátíte domů, pořád vám ještě bude zbývat čas na spoustu dalších aktivit (třeba na běhání, nebo povalování u televize). A navíc, je dokázané, že když v neděli sedíte doma, dopadá na vás takzvaný nedělní splín mnohem více. Takže když se vám nepodaří vyrazit přes den, jděte alespoň ven na večeři. V pondělí se vám bude mnohem lépe startovat do nového týdne, uvidíte. Náš tip? Vyrazte ráno na snídani do kavárny a pak na trhy.

1263791-241695035984140-225557217-o

4) Nedávejte si až příliš mnoho úkolů
Tohle není dobrý nápad. Nikdy. Nepřetěžujte se, nepište si dvoustránkový seznam povinností. Když se vám nepodaří všechny položky vyškrtat, budete se cítit hrozně. Takže jak na to, abyste neměla pocit, že toho máte moc a už zase selháváte a nestíháte? Jednoduše si napište na každý den jeden malý úkol. Pomocí malých kroků se vám postupně podaří dojít až do cíle. Pokud si navíc nebudete dávat příliš velké úkoly, budete mít skvělý pocit pokaždé, když se vám podaří udělat o něco víc. Všechno je to v hlavě, jak se říká. Takže hlavně klid.

Foto: Instagram, prague. net, youtube. com