5 letišť, kam stojí za to si zaletět na nákupy

/ Redakce

Nákupy už dávno nejsou jen otázkou cesty do obchodního centra. Máme pro vás několik tipů, jak si na nákupy prostě zaletět. A která letiště jsou nejžádanější?

Asi jedničkou je a bude londýnské letiště Heathrow, kde najdete řadu luxusních butiků jako Dior, Gucci, Cartier. Nicméně cenově není zrovna Londýn nijak přátelský a navíc ničím originální.

Haneda letiště v Tokyu

Pokud si toužíte přivést něco typického z Japonska, pak určitě nezapomeňte na svých cestách vkročit do obchodu Edo Koji, kde najdete tradiční japonské oblečení, kosmetiku, sladkosti i dárkové předměty.

haneda_airport_terminal1_marketplace1

Letiště Curych, Švýcarsko

Ze Švýcarska si nemusíte dovézt jen tradiční hodinky či sýr. Co takhle udělat radost přátelům nebo rodině vybranými dobrotami z obchodu Confiserie Sprüngli. Najdete zde nepředstavitelné množství makronek, pralinek a jiných sladkostí, které jsou svou chutí zcela výjimečné.

zurich

Schiphol letiště v Amsterdamu 

Kdo by si nechtěl přivézt unikátní květiny z tradičního státu tulipánů? Na letišti najdete květinářství House of tulip, kde si květinu svých snů rozhodně vyberete. Skvělý tip pro pány, kteří tráví příliš mnoho času na cestách a potřebují malý odpustek pro lepší návrat k rodinnému krbu.

amsterdam

Letiště Johna F. Kennedyho v New Yorku

Amerika je všeobecně skvělou destinací pro nákupy. Zde hledejte butik Muji, který nabízí mnoho zajímavého od oblečení po módní doplňky inspirované japonskou kulturou.

kenedy

Letiště Keflavík na Islandu

Na toto letiště si zaleťte pro ryby. Lepší nikde nenajdete. Koupíte zde i další typické islandské pochutiny, ale rovněž zahraniční, které hned tak jinde nenajdete.

keflavik

Foto: Facebook.com