1) Seznamy

Ano, staré dobré seznamy. Někdy je těžké se jich držet, ale svěřit svoje povinnosti papíru vám uehčí od stresu. Takže si každý večer napište seznam tří nejdůležitějších věcí, které prostě musíte druhý den udělat. Pusťte se do nich co nejdřív a až je budete ze seznamu škrtat, užijte si ten pocit z dobře zvládnuté práce. To vám pomůže nic neodkládat.

here-is-the-list-of-situations-that-dont-make-me-feel-anxious-or-panicky-d5a58

2) Emaily nečtěte, pokud na ně hned neodpovíte

Pokud vám ve schránce přistane email, a vy zrovna nemůžete odpovědět, ani ho neotevírejte. Pravidlo zní, že jakmile email přečtete, do dvaceti minut na něj odpovězte. Nebude se vám tak hromadit pošta a vy budete mít o všem lepší přehled.

3) Zvykněte si

Je to ten nejednodušší trik. Většina lidí má práci spojenou s negativními pocity a proto se jim do ní nechce. Naopak sledování televize  a jinou zábavu vnímáme jako pozitivní. Zkuste si tohle vnitřní nastavení změnit. Pokud totiž odvedete dobrou práci a včas, budete ze sebe mít mnohem lepší pocit, než kdybyste hodiny koukali na televizi. Stačí přemýšlet o práci trochu jnak a vše vám půjde lépe.

6421b8d02fb79035384027298aae25c1

4) Časovač

Divili byste se, kolik času denně strávíte zbytečnostmi. Nastavte si časovač na mobilu nebo si stáhněte aplikaci na měření času u jednotlivých aktivit. Nejefektivněji budete pracovat, pokud budete mít přehled o tom, čím trávíte kolik času. A vyhnete se tomu, že promrháte tři hodiny na Instagramu. Uvidíte, že čas letí mnohem rychleji, než se vám zdá.

cbe7ee76604dbb15a6418d1dc4020a2e

5) Najděte svoji hodinu

Zjistěte, kdy se vám pracuje nejlépe a svůj denní program si přizpůsobte podle toho. Pokud nejvíce práce uděláte večer, pokuste se ráno zvládnout jednodušší úkoly a na večer si nechte to, u čeho musíte přemýšlet.

Foto: Pinterest. allure.com