-->

5 tipů, kam na dovolenou bez dětí

/ Silva Arsenie

Patříte mezi ty, kteří si mohou ještě užívat dovolenou bez dětí? Gratulujeme! Máme pro vás hned několik tipů, kam na ní. Protože co si budeme povídat, až to přijde, k moři se jen tak nepodíváte. A pokud ano, tak blízká destinace, malý bazének, hřiště, dětský a animátoři v ceně budou hlavními faktory, které budou ovlivňovat výběr vaší dovolené.

Užívejte si svobody a to zcela bez závazků! Tedy bez dětí. Zapomeňte na dovolené typu all inclusive v Hurghadě, nebo campování u Balatonu. Toho si za pár let užijete až až. Vyrazte na dovolenou, která bude bez cestovní agentury na vlastní pěst. Za návštěvu stojí hned několik míst! A náš tip? Pokud je to možné, vydejte se co nejdál! A bez obav. Nejdál rozhodně neznamená nad rámec budgetu, naopak. Stačí jen najít levné letenky a zabookovat si bydlení přes booking.com, nebo airbnb.com a nejlepší dovolená přes polovinu zeměkoule je na světě. A bude stát přesně tolik, co čtrnáctidenní all inclusive v Egyptě. Možná ještě méně. S tím rozdílem, že nebudete jíst celý týden hranolky s kuřetem a koupat se v bazénu, ale poznáte opravdové speciality místních kuchyní a všechny krásy města.

Tel Aviv

Krásy tohoto města silně převažují nad negativními vzpomínkami poválečného Izraele. Stačí jedna návštěva tamního bistra a zažijete doslova gastronomické nebe. Vydejte se na nádherné pláže, promenádu Bílým městem za Bauhaus architekturou, nebo do nejstarší části Tel Avivu – Staré Jaffy.

Cape Town

Beze sporu jedno z nejkrásnějších míst na světe. Milovníci moře i hor si tady přijdou na své. Průzračný Atlantský ocenán obklopující město se Stolovou horou vás dostane. Nečekejte ovšem žádnou bídu, alespoň v centru města. Cape Town je vysoce kulturně založené město. Ne nadarmo se tu říká, že behem pár hodin tu můžete procestovat celý svět. Díky přírodě se tu budete cítit jako na Novém Zélandu, na kávu můžete zajít do čtvrti připomínající Art District v LA, procházet se ve francouzských zahradách, nebo se kochat britsko-španělskou architekturou. Cape Town můžete navštívit celoročně. Letní sezóna je tu ovšem v obráceně. Pokud se tedy chcete opálit a zaplavat si v oceánu, naplánujte si proto dovolenou nejlépe v době Vánoc. Výhodou i přes nespornou dálku je skoro nulový časový posun. Nehrozí vám tak žádný jet lag. Dostanete se sem přibližně za 14h a počítejte alespoň se dvěma přestupy. To všechno ale za to rozhodně stojí! Zažijte kouzlo Afriky na vlastní kůži!

Peru

Milujete výzvy a dovolená na pláži není nic pro vás? Vydejte se do Peru! Respektive do města Pisco Province. Nové letiště v Pisco nyní umožňuje lepší přístup k pobřežním peruánským atrakcím. Poznejte 2000 let staré geoglyfy, písečné duny, nebo Národní rezervace Paracas.

Provence

Francouzskou riviéru je těžké si nezamilovat. Levandulová pole, azurové pobřeží, vynikající víno, máslové croissanty a jedno město hezčí, než to druhé. Mezi ty nejhezčí patří beze sporu Cannes, Antibes a Nice. Za návštěvu rozhodně stojí i Monte Carlo. Kouzlo tohoto mini státu vás rozhodně pohltí. Více než letadlem, doporučujeme se sem vydat autem. Nebo si ho alespoň vypůjčit a navštívit tak všechna města, která jsou od sebe vzdálená pár desítek kilometrů. Cesta z Prahy do Provance vás vyjde na přibližně 15 h jízdy. Je to sice hodně ale ta cesta Alpami a Azurovým pobřežím za to vážně stojí.

Oslo

Čisté, poklidné a magické. Tak by se dalo charakterizovat toto skandinávské město, které čím dál tím více patří mezi turisticky oblíbená místa po Evropě.  A není divu. Oslo je jedním z nejrychleji se rozvíjejícím městem v Evropě viditelné je to zejména na jeho architektuře. Ve městě nenajdete příliš historických budov, zato ale budete překvapeni počtem moderních budov ze skla a oceli, často v roztodivných tvarech a barvách. Obyvatelé Osla si stejně tak jako zbytek celé Skandinávie na design potrpí. Letenky sem  dají pořídit kolem 2000 Kč. V létě dokonce za pár stovek.