5 tipů na dokonalé odlíčení

/ Redakce

Žádné kosmetické produkty ani drahá líčidla vám nepomůžou, když nebudete svou pleť správně odličovat. Takové odlíčení je totiž důležitější, než si myslíte.

1. Správný odličovač

Až budete vybírat přípravek na odličování, řiďte se typem vaší pleti. Pro suchou pleť jsou vhodná odličovací mléka nebo balzámy, smíšené pleti bude vyhovovat pěnivá emulze a pro mastnou pleť jsou nejlepší odličovací emulze s peelingovým efektem.

 

2. Micelární voda

Tenhle produkt je poslední dobou velice populární a rozhodně zásluhou. Je vhodný na všechny typy pleti, umí odlíčit oči, celou tvář i voděodolný make-up. my si v redakci nemůžeme vynachválit tu od Biodermy.

ImageHandler.ashx

 

3. Jak často

Rozhodně nechoďte spát neodlíčená. Určitě vám to říkala už vaše maminka, ale věřte, že to je pro pleť naprostá pohroma. Kromě líčidel se totiž na obličeji usadily částečky prachu, smog a špína za celý den. Pleť je také mastná od toho, jak si neustále saháme na obličej. Proto je důležité pleť každý večer důkladně odlíčit a ošetřit vhodnou péčí. Jednou denně ale nestačí. Pleť byste měli čistit také ráno.

4. Pleťová voda

Po každém odlíčení byste měli použít i pleťovou vodu. Ta ji dočistí a kůže potom bude lépe vstřebávat další péči v podobě krému. Zkuste třeba tu od Garnier.

62-53695-cistici-voda-garnier-essentials-softening-toner-200ml-w-sucha-plet

 

5. Správná technika

Začněte odlíčením očí. Tampónek s přípravkem nejprve na několik vteřin přiložte na oko, aby mohl působit, a pak jemnými pohyby směrem dolů líčidla stírejte. Na obličej byste přípravek měli nanášet krouživými pohyby. Vše pak setřete od středu obličeje ven. Pleť čistěte dokud nebude vatový tampónek naprosto čistý.