5 triků, jak přelstít zimu a cítit se skvěle

/ Redakce

Taky vám chybí léto? Je vám zima a nedostatek sluníčka vám na dobré náladě příliš nepřidává? Máme pro vás super tipy, díky kterým se alespoň na chvíli budete cítit o dost lépe.

1) Horká vana

Když je venku takováhle zima, jediné co opravdu pomůže, je pořádně se prohřát. Horká vana a sauna jsou skvělé. Pokud se tedy nechystáte v zimě na dovolenou, alespoň si teplo a energii slunce nahraďte něčím dostupným.

bath2) Letní filmy

Pokud vám chybí teplo, sluníčko a moře, podívejte se na svoje oblíbené letní filmy. Mamma Mia je reklama na léto. Osvěžte si vzpomínky na dovolenou a slunečné dny.

cf2b3c70307a4a9d761a3382440ac92c

3) Odměny a radosti

Dělejte si radost. Často. Špatnou náladu vám pomůže zahnat vaše oblíbená svíčka, parfém, kniha, časopis, čaj – je to jen na vás. Hlavně nezapomeňte, že si odměnu zasloužíte, jednoduše proto, že je pátek, nebo proto, že se vám dařilo v práci nebo ve škole. Nezapomínejte na drobné radosti, dělají život mnohem veselejší.

fl
4) Vitamíny

V zimě máme pocit, že musíme jíst od rána do večera. Důležité je ale především jíst hodně vitamínů. Nakupte si ovoce a zeleninu místo tří čokolád. Bude vám mnohem lépe, vitamíny vám dodají energii a budete odolnější. To vám čokoláda nezaručí.

7cee50e3b8a56d9e53dc4542021f4805
5) Lampičky a svíčky

IKEA nemá v nabídce tolik svíček bez důvodu. Ve Skandinávii svíčky milují. Oheň znamená teplo a to je v zimě opravdu potřeba, stačí se do ohně zadívat a člověk se hned cítí lépe. Pokud se někdy zajedete podívat do Švédska, uvidíte ve všech oknech lampičky. Tak místní přečkávají dlouho zimu bez denního světla.

obyvak

 

Foto: Pinterest.com