5 umělců a 5 limitovaných Tod’s loafers!

/ Redakce

Ikonické mokasíny Tod’s dostanou nový originální kabát! Italská luxusní značka v čele s architektem Giuliem Cappellinim plánuje pro svůj legendární model Leo unikátní spolupráci s pěti světovými umělci. A nyní je vám představujeme!

Nově příchozí páry, samozřejmě všechny dokonale zpracované a made in Italy, se budou cenově pohybovat okolo 16 až 28 tisíc korun v závislosti na designu. Skvělou zprávou je, že tentokrát půjde část této sumy na dobrou věc! Společnost přispěje částí výtěžků z prodejů jedné z milánských neziskových organizací – asociaci Onlus s názvem L’Abilità, která pomáhá rodinám s dětmi se zdravotním postižením.

Limitovaná kolekce mokasínů je již nyní k dostání v Milánských butických a postupně se dostane do vybraných butiků po celém světě. Například do New Yorku zavítají až v polovině května, což znamená, že pokud si budete chtít zakoupit mokasíny v Česku, budete si na ně muset chvíli počkat.

tods-artist-collaboration-5Capellini vyzval pět italských návrhářů a architektů na redesign jejich kultovního modelu Leo. Měli použít neobvyklé a zvláštní materiály, které z bot udělají naprosto nevídaný kousek. Nechyběli designéři jako Lanzavecchia + Wai, Leonardo Talarico, mist-o, studio Zanellato/Bortotto a Zaven. 

Kolekce se nese na vlně přírodních námětů. “Keramika, mramor, kůže, kov a dřevo… pět materiálů od pěti úžasných umělců, kteří je dokázali pro tento projekt naprosto skvěle interpretovat,” řekl na tiskové konferenci architekt Cappellini. “Pět různých stylů, kdy každý z nich reflektuje odlišný přístup každého designéra, osobně bych si nemohl vybrat pouze jeden pár,” dodal s nadšením.

A my nemůžeme jinak než souhlasit! Takovéto originální mokasíny se jen tak nevidí a navíc, když se snoubí s takovýmto vysokým designem, kvalitou a historií značky, není co řešit. Podívejte se, jak si designéři se svou spoluprací vedli:

1. Leonardo Talarico (Metal)tods-artist-collaboration-1 2. Zaven (Wood)tods-artist-collaboration-3 3. Studio Zanellato/Bortotto (Leather)tods-artist-collaboration-44. Mist-o (Ceramic)tods-artist-collaboration-6 5. Lanzavecchia + Wai (Marble)tods-artist-collaboration-7

 

Které jsou vaše oblíbené? U nás v redakci zajisté vítězí minimalistické, zato luxusní mokasíny v mramorovém provedení. Krása!

Zdroj: WWD