5 zlozvyků, kvůli kterým nedokážete zhubnout

/ Redakce

Nějaký ten stravovací prohřešek jednou za čas samozřejmě nikomu neuškodí. Občas ale děláme věci, které nám v hubnutí brání a my se divíme, že ručička na váze pořád nechce klesnout.

1. Nesnídáte

Snídaně je prostě základ dne, říkejte si, co chcete. Podle odborníků je to nejdůležitější jídlo dne a mělo by tvořit 20-25% z celkového denního příjmu energie. Tělo po dlouhé noci potřebuje doplnit energii, ze které pak budete čerpat celý den.

Snímek obrazovky 2016-05-12 v 6.19.35

2. Nepravidelně jíte

Nepravidelná strava zatěžuje organismus. Pokud si neuděláte čas na jídlo, ujídáte po malých porcích celý den, což je rozhodně špatně. Jídelníček by měl být rozložen do pěti až šesti menších jídel, abyste mohli přijímat energii celý den. Poslední jídlo byste měli sníst alespoň dvě hodiny před spaním.

3. Jíte ve spěchu

Všimli jste si, že když jíte pomalu, sníte toho méně? Tělo se totiž na příjem potravy plně soustředí a dokáže odhadnout potřebné množství. Takže příště žádné jídlo u televize ani za chůze. Hezky v klidu!

4. Pijete málo vody

To nejzdravější, co můžete svému tělu dát k pití, je čistá voda. Dostatečným příjmem tekutin podporujete látkovou výměnu a funkci ledvin. Umožníte tím také funkci ostatních orgánů a zdravý vzhled pokožky. Když budete hodně pít, tělo se krásně pročistí.

5. Neřesti

Sem tam za den si dáte nějakou tu sladkou tečku, jenže ze sladké tečky je nakonec obrovský celodenní příjem cukru. Tak takhle ne. Když budete dodržovat vyvážený jídelníček, chuť na sladké vás sama přejde.

Snímek obrazovky 2016-05-12 v 6.22.30