Vyplňte víkend módou i kulturou

/ Redakce

Láká vás módní workshop, gastronomický zážitek či sochařské sympozium? Pojďte víkend prožít kulturně!

// Non-mobile devices will get the default content. } // End of the Mobile Detect conditional. ?>

Zapomeňte alespoň na chvíli na televizi, počítačové hry a práci. Víkend se dá skutečně prožít i s malou kulturní vsuvkou, která vás nejenom obohatí, ale odreaguje a osvěží, takže vám další činnosti po zbytek dne půjdou mnohem líp.

Ledové sochy v Beskydech

Profesionální týmy z několika zemí i amatérští nadšenci se v několika budoucích dnech sejdou v Beskydech, kde se vrhnou na umělecké vytesávání ledových i sněhových soch. Pokud jste nadšenci tohoto atraktivního sportu, zajeďte se podívat na nejedny šikovné ruce na Pustevny.

Pro mlsné jazýčky

Z labužnických akcí můžete navštívit dnes nebo zítra Čokoládový festival Liberec, který je stvořený pro milovníky čokolády každého věku. Rovněž můžete popustit uzdu vlastní fantazii a zúčastnit se u toho akce Vytvořme si vlastní chutný šperk v Atlantis centru v Praze.

S Janem Třískou na ples

Do krásných šatů můžete vklouznout například na Ples v opeře Brno, který proběhne tuto sobotu v Mahenově divadle. Letos ho zahájí vskutku exkluzivní host hollywoodský herec Christopher Lambert, který navštíví Brno a Českou republiku vůbec poprvé. Těšit se můžete i na českého herce Jana Třísku, který bude součástí úvodního předtančení.

Christopher Lambert

Svatební inspirace

Pro páry, které letos plánují svatební obřad, může dobře posloužit Svatební veletrh, probíhající v sobotu v Českých Budějovicích. Získají zde inspiraci na svůj velký den. Hlavním tématem veletrhu jsou venkovní obřady, hostiny pod širým nebem a bílé svatební šaty. Veletrhu se zúčastní i módní návrhářka Tereza Sabáčková.

Ilustrační fotografie

Ilustrační fotografie

Přiučte se na módním workshopu

Na začátku nového pracovního týdne, tedy hned v pondělí můžete navštívit workshop s názvem „Najděte svůj módní styl!“, který povede přední česká stylistka Olga Oliwye Soukupová. Naučíte se zde, jaký střih a materiál je vhodný pro vaši postavu, jaké jsou aktuální módní trendy, co by vám v šatníku nemělo chybět nebo také zásadní chyby v oblékání. Svou účast na této akci potvrďte nejpozději dnes.

olgaaa

Pokud hledáte jinou kulturní akci, zkuste o víkendu navštívit Festival krátkých filmů v Praze, výstavu vhodnou i pro děti s názvem Jak se rodí Večerníčci v Šumperku či výstavu koček Star show Diplomat Praha 2014.

Je toho hodně, a proto v žádném případě neposedávejte doma a běžte se bavit!

Autor: Jana Čechová
Foto: Archiv firem; Profimedia.cz