6 tipů na dokonalý jarní úklid šatníku

/ Redakce

Léto se blíží a tak je potřeba ulehčit vašemu šatníku a vyřadit, které už nenosíte. A kdy jindy se pustit do úklidu než teď na jaře, které si o takovou očistu přímo říká.

1. Jedna velká hromada

Všechno oblečení vyndejte ze skříni a posbírejte to, co najdete různě po bytě. Naházejte to na jednu velkou hromadu. Uděláte si tak přehled o tom, co všechno ve skříni máte.

2. Úklid skříně

Mezitím si uspořádejte úložné prostory, umyjte skříňky, nachystejte krabičky, ať můžete pak vytříděné oblečení uložit do čistého.

3. Čeho se zbavit

Vyřaďte vše, co jste neměli déle než rok na sobě, je roztrhané, poškozené, má vybledlé barvy, je nemoderní nebo je vám to velké či malé. Je totiž naprosto zbytečné takové věci doma skladovat. Pokud třídíte poprvé, neděste se, že toho vyhodíte hodně.

jhdjhd

4. Co si nechte

Nevyhazujte věci, ke kterým máte nějaký vztah, třeba svatební šaty nebo první dupačky vašich dětí.

5. Správná organizace

Až oblečení protřídíte, je důležité ho pak do skříně správně naskládat. Pomáhá oblečení skládat podle barev a podle příležitostí, kam ho nosíte. Zvlášť na sport, do práce, na chalupu. Košile a šaty by měly viset na ramínkách, zimní oblečení někam schovejte a pak ho vyměňte za letní. Ušetříte si tak místo.

6. Starý dobrý seznam

Až budete se tříděním hotoví, určitě zjistíte, že vám toho spousta chybí. Abyste se ale vyhnuli nepromyšleným nákupům a nezaplnili za pár týdnů skříň zase do plna, sepište si, co opravdu potřebujete.