7 nejikoničtějších kabelek světa

/ Redakce

Jedním z kousků, které dokáží posunout i ten nejobyčejnější outfit do módních výšin, je kvalitní kabelka. Není ale kabelka jako kabelka, některé nepodléhají ani trendům a dokonce ani času, během kterého nejenže nabývají na osobitosti, ale také na ceně. Do kabelek se prostě vyplatí investovat.

Ne diamanty, ale kabelka je nejlepší přítelkyní ženy. Právě v ní ukrýváme své poklady, věci bez kterých se neobejdeme i zbytečnosti, které nás jen činí šťastnými. Právě kabelku máme povětšinou při sobě a právě ona dokáže být nejen zavazadlem, ale také šperkem. Jsou kousky, které jsou doslova nesmrtelné, přežijí všechna módní období a ženy po nich budou toužit a milovat je ať je jim dvacet nebo šedesát. A které to jsou? Tohle je desítka nejikoničtějších kabelek na světě.

the-history-of-the-it-bag-hermes-kelly-grace-kellyKelly Bag (Hermés)
Hranatá elegantní kabelka byla poprvé představena v roce 1892 a to jako taška na sedlo. Svou slávu ale získala o mnoho let později. Postarala se o to slavná herečka a monacká kněžna Grace Kelly, když se s touto kabelkou nechala v roce 1956 vyfotografovat. Tato ikonická kabelka je snem mnoha žen a není divu, jedná se totiž o dokonalou řemeslnou práci, na každé kabelce stráví pečlivý řemeslník asi 25 hodin.

the-history-of-the-it-bag-fendi-sarah-jessica-parkerBaguette (Fendi)
“Bagetka” přišla na svět v roce 1997 a ihned se zařadila mezi kabelkové ikony. Nemalý podíl na její slávě má jistě seriál Sex ve městě, kde se s kabelkou Baguette proháněla po New Yorku Carrie Bradshaw. Malá kabelka, která se nosí těsně v podpaží a připomíná bílý francouzský chléb, se každý rok vyrábí v nových a nových inovací, od kůže, přes korálky či norkovou kůži, džínovinu a hedvábí, celkem více jak 1000 různých stylů.

the-history-of-the-it-bag-dior-princess-dianaLady Dior (Dior)
Kabelka, jejíž zrození se datuje do roku 1995 se původně jmenovala Chouchou bag, jenže pak ji dostala jako dárek od francouzské první dámy Lady Diana a nové jméno bylo na světě. Elegantní kabelka se tak navždy propojila se svou milovnicí, princeznou z Walesu a možná i díky tomu získala doslova nesmrtelnost.

2215Speedy Bag (Louis Vuitton)
Kabelka s názvem Speedy byla první kabelkou, nebo spíše ručním zavazadlem, značky Louis Vuitton, která na svět přišla v roce 1930. Jak už to ale tak bývá, svou slávu získala až za nějaký čas, a to ve chvíli, kdy si ji v roce 1960 oblíbila herečka Audrey Hepburn, která s ní cestovala po celém světě. Dokonce ji milovala tolik, že si vyžádala zmenšenou verzi, z původních 30 cm na 25 a tak vznikla verze Speedy 25. V dnešní době se rodinka rozrostla ještě o Speedy 35 a Speedy 40. Bývalý kreativní ředitel značky, Marc Jacobs, navíc ikonickou kabelku po léta oblékal do nových a nových podob, od grafity až po luxusní kůže.

jane-birkin-bolsaBirkin Bag (Hermés)
Je jen málo značek, které by mohly konkurovat módnímu domu Hermés v jeho řemeslné dokonalosti. I to je důvod, proč další ikonická kabelka je právě Hermés. Je jí Birkin Bag z roku 1984, která se jmenuje po herečce a zpěvačce Jane Birkin. A čím se o to zasloužila? Prý v roce 1981 cestovala v letadle společně s ředitelem značky Jean-Louis Dumasem a stěžovala si, že nemůže najít kabelku, do které by se jí vešlo co potřebuje na víkend. A tak pro ni o tři roky později byla vytvořena černá kožená kabelka se zámečkem. V dnešní době se vyrábějí v nepřeberném množství luxusních materiálů, barev a také v různých velikostech, od 20 do 55 centimetrů.

coco-chanel_photo2,55 Flap Bag (Chanel)
V roce 1955 vytvořila nadčasovou kabelku 2,55 Coco Chanel. Díky řetízku místo popruhu, prošívání, které si návrhářka vypůjčila z bund žokejů a vnitřní kapsičce přímo stvoření na schovávání milostných dopisů, se kabelka stala neotřelou a legendární. Když v roce 1983 nastoupil do čela Chanelu Karl Lagerfeld, inovoval tuto kabelku pro moderní ženy.

the-history-of-the-it-bag-gucci-jackie-onassisJackie (Gucci)
Není divu, že si tuto velkou tašku na rameno z roku 1950, oblíbila někdejší první dáma Spojených Států Jackie Kennedy Onassis. Je totiž nejen luxusní, ale také prostorná. První dáma s ní byla vyfotografována tolikrát a zasadila se o její oblibu u zákaznic, že ji značka Gucci o jedenáct let později po ní na oplátku pojmenovala.

My v Iconiqu toužíme asi po všech a ještě po některých navíc. A jak jste na tom s kabekami vy?

Zdroj foto: Pinterest.com