7 nejlepších míst na běhání v Praze

/ Redakce

Běžecká sezóna je konečně tu! Zapomeňte na nudné běhání na páse a vyrazte ven! Máme pro vás hned několik tipů na ta nejlepší místa v Praze. Které to jsou?

Parky

Pro ty, co bydlí v centru jsou bezesporu nejlepší a nejrychlejší variantou parky. Ty vám kromě přírody nabídnou běžecké trasy, výhled na celé město a některé dokonce i venkovní fitness, ve kterém se před začátkem běhu můžete rovnou rozcvičit.

 Stromovka

Park se skvělou dostupností kousek od centra města. Zaběhat si tady můžete jak po rovině, tak i z kopce. Stejně tak si můžete vybrat, jako zvolíte trasu. K dispozici jsou asfaltové i přírodní cesty.

163720_4_stromovka_louka

Parukářka

Pokud bydlíte na Vinohradech, nebo Žižkově, máte poměrně na výběr. Běhat se tu dá v Riegrových Sadech, na Vítkově, nebo právě na zmiňované Parukářce. Ta je jednoznačně naším největším kandidátem. Uvidíte, že běh s výhledem na Žižkovskou věž, nebo Pražský hrad za to opravdu stojí.

parukarka1

Letenské schody

Chcete si dát opravdu do těla? Zamiřte na Letenské schody! Ty jsou jedním z nejpopulárnějších run-up místem. Trénovat tu můžete například s  teamy Adidas, nebo Nike Run. Když vám ani tenhle warm-up place nebude stačit, můžete si dát ještě několik koleček v Letenském parku.

123141-original1-r8xbc

Příroda

Preferujete přírodu před centrem městem a přírodní cesty nad asfaltem? Vydejte se na tato místa!

Divoká Šárka

Přírodní rezervace nacházející se na Praze 6. Běhat tu můžete po louce, lesem, kolem potoka, nebo v údolím mezi skalami. Tuhle krásu si prostě a jednoduše zamilujete!

sarka5

Dalejské a Prokopské údolí

Další skvělou přírodní rezervací je Prokopské údolí. Terén je tu poměrně náročný, takže nic pro úplné začátečníky. Pokud si na takový běh ještě netroufáte, rozhodně se sem vydejte alespoň na hodně dlouhou procházku. Protože i takový pohyb se počítá!

wolfsight_14_ProkopskeUdoli_04_1935573825626501e6b4fe

Foto: praha.eu