7 stylingových chyb, které vás dělají starší!

/ Redakce

Neznám žádnou ženu, která by si záměrně oblékla něco, co ji rozšiřuje. Ale divili byste se, kolik žen si neuvědomuje, že právě vyšlo v outfitu, které je dělá starší minimálně o 10 let! Vždyť každá žena si přeje vypadat mladá a krásná, ne? Proto jsme pro vás vytvořili seznam 7 stylingových chyb, které nesmíte udělat, abyste nevypadali starší!

1.Šedé vlasy

Tento trend se stává pro mnoho žen zrádným. Asi budu mít “vroubek” u všech žen, které se rozhodnou právě pro šedivou barvu vlasů, ale pravdou je, že opravdu zestaršuje. A to je jedna z věcí, kterou ve svém životě opravdu nepotřebujete. Možná, že se pro šedé vlasy při stárnutí rozhodnete a necháte je přirozeně šednout. Nicméně, jaká potřeba je tento proces urychlovat a mít šedé vlasy i ve věku, kdy to není přirozené? Navíc vypadat mladě a svěže je přece prioritou každé ženy, která se o sebe stará. Není řečeno, že šedé vlasy nemůžou být konec konců šik (existuje mnoho žen, kterým to velmi sluší), ale faktem je, že nikoho nikdy takováto barva vlasů neomladila. Lepší je zvolit barvu, která lichotí vašemu tónu pleti, takto jistě nešlápnete vedle.

sarah-harris-5

2.Tvíd

Zatímco některé materiály a tkaniny mají mladistvý vzhled (jako například námi milovaný denim), zdá se, že tvíd dokáže pravý opak. Nejspíš je to také proto, že si jej spojujeme s vintage kostýmky a kousky z babiččina šatníku. Pokud chcete vytvořit outfit právě s tvídoým kouskem, dbejte na to, aby převažovaly právě neutrální a mladistvé materiály. Co takhle zkombinovat džínsy, jednoduchý bílý top a tvídový kabátek? Za nás tato kombinace určitě dostává palec nahoru!

Paris Fashionweek ss2015 day 7, outside Chanel, Julia Restoin Roitfeld ret

3.”Pohodlné” polobotky

Pokud chcete zkazit dobrý look, můžete klidně své pohodlné polobotky nadále nosit. Nicméně dnes existuje na trhu tolik variant krásných a zároveň pohodlných bot, že je to naprosto nezbytné. I když se jedná o aktuální trend, měly by být na pozoru právě ženy středního věku a výš, které by právě tyto boty měly ze svého šatníku vyřadit.glove-shoes-oversized-cuffs-brown-and-tan-style-du-monde

4.Kardigan

Kdo si kdy ještě nepřehodil přes ramena pohodlný základní kardigan… Ačkoliv tento kousek vypadá jako ideální k vrstvení, pro ženy s plnějšími tvary se může stát noční můrou. Protože nemá tvar a strukturu, a materiál je mnohdy velmi tenký, dokáže podtrhnout každičkou nedokonalost. Lepší je zvolit zajímavou bunda nebo sako, které naopak všechny nedokonalosti rafinovaně skryjí. Navíc řekněme si, jednoduchý kardigan nikomu na kráse nikdy nepřidal.street-style4

5.Špatná barva

Jedna z věcí, která vás v okamžiku zestarší, je volba barvy oblečení. Taková špatně zvolená barva dokáže kompletně odbarvit vaši pleť, elán v obličeji, ale i zkazit celkový dojem. Nicméně k barvám, které vám nesluší, musíte dojít intuitivně samy. Je s tím spojena barva pleti, očí, ale také vlasů. To jsou faktory, které dokáží právě výzor barvy ovlivnit. Nicméně pokud chcete sázet na jistotu, s červenou a tmavě modrou nešlápnete nikdy vedle. Rozjasní vaši pokožku a budete vypadat mladší.

Karlie-Kloss_Street-Style_Fashion-Photography_by_Nabile-Quenum_JaiPerduMaVeste_Paris-Fashion-Week-Fall-Winter-2016-paris-slip-dress-over-sweater-man-repeller

6.Kabelka “staré dámy”

Pokud jste případ, který stále nosí tu samou kabelku již patnáctým rokem, tak je čas ji změnit. I když existují kabelky, které jsou v podstatě nesmrtelné, na mnohých jde jejich stáří a obnošení vidět. Kabelka je přeci nejlepší přítelkyní ženy a je tedy nutné se starat i o ni. Nebojte se tedy čas od času investovat do kousku, který je sice “nadčasový”, ale také moderní. Aktuálně můžete “zabrousit” zuby na  roztomilé crossbody kabelky, nebo ty ve tvaru pytlíku.

taylor-swift-street-style-19

7.”Čtečky”

Možná se bez nich neobejdete, ale žádná žena nikdy nevypadala s malými brýlemi na čtení posazenými na konci svého nosu mladší. Navíc máte-li k tomu praktický řetízek zavěšený za nožičky vaší obruby, tak celému looku moc nepomůžete, právě naopak.  Pokud musíte nosit brýle na čtení, ujistěte se, že jsou adekvátní vašemu tvaru obličeje, věku a vašemu stylu. To napomůže brýle “zapasovat” do looku bez větších problémů. Nebo si z potřeby udělejte legraci a zvolte nějaké roztomilé, nebo výrazné obroučky.

glasses-01-600x450

 

Zdroj: Pinterest