7 tipů, jak na krásnou pleť

/ Redakce

Dokonalou pleť si přejeme všichni. Bohužel ne každý má to štěstí. V takovém případě je třeba tomu dopomoci. Máme pro vás 7 kroků a ingrediencí, které vám k cestě za dokonalou pletí pomohou.

1. Hydratujte

A to nejen hydratačními krémy, ale především zevnitř. Pijte denně alespoň 1,5 – 2 l čisté vody s kapkou citronu.

32163826642_faef139182_o

2. Odličujte

Ano, zase to odličování! Ale bez něho to opravdu nepůjde. Nezapomeňte, že i nenalíčená pleť se musí odličovat a to 2x denně!

3. Zdravá strava

Ani ta nejlepší kosmetická péče vám nezaručí krásnou pleť, pokud vaše tělo nedostává dostatečný přísun vitamínů, minerálů, bílkovin nebo zdravých tuků. Naše pleť je odrazem nejen toho jak žijeme, ale i toho jak se stravujeme.

clean-eating

4. Méně je více

To platí nejen s dekorativní kosmetikou, ale i s tou pečující. Přehnaná péče o pleť může naopak vést k alergickým reakcím, vyrážkám, nebo akné. Zkuste si vystačit s minimem produktů a pleť tolik nezatěžovat.

5. Pozor na vodu

Voda je skvělá, ale ve velké míře naši pokožku vysušuje. Pokud se místo sprchování koupete, dopřávejte si maximálně 20 min a poté pleť dostatečně hydratujte pomocí tělového mléka nebo oleje. Obličej si oplachujte pouze dvakrát denně. Pokud se budete chtít během dne osvěžit, použijte termální vodu, která pleť nevysuší, ale naopak vyživuje.

6. Vyspěte se dorůžova

Nařizujete si budík o hodinu dříve jen kvůli dokonalému make-upu? Chyba. Při nedostatku spánku pleť nemá čas se zregenerovat, zahojit se, a tak trpí. Je pravděpodobné, že se ráno probudíte opuchlá s obřími kruhy. A ty nezamaskuje ani ten nejlepší korektor. Takže si budík přeřiďte a v klidu si pospěte.

Flushed-Cheeks-

7. Rozmazlujte se

Dopřejte si alespoň 2x týdně masku, zábal, peeling, nebo intenzivní pleťovou péči. Relaxovat bude samozřejmě nejen vaše pleť, ale i vy.

Foto: pinterest.com