7 triků, které zachrání vaše oblečení

/ Redakce

Největším základem dokonalého šatníku je bezesporu čisté a vyžehlené oblečení. Co ale dělat, když se vám stane malá pohroma a vy si sako polejete, nebo se ocitnete bez žehličky? Máme pro vás 7 triků, díky kterým vaše oblečení zachráníte i bez speciálních přípravků!

Žehlení bez žehličky

Pospícháte na rande a zjistíte, že vaše šaty jsou pomačkané a vy je nestíháte vyžehlit? Není problém! Než vlezete do sprchy, zavěste šaty na ramínko a pověste je do koupelny. Během toho co se budete sprchovat, se díky horké páře šaty perfektně samy narovnají. Vy se obejdete bez žehlení a ještě si tím ušetříte spoustu času na další přípravy.

CondensationWindow

Roztrhané silonky

prevence:

Až budete příště nakupovat nové silonky, dejte je zamrazit! Zamražením zvýšíte jejich elasticitu a silonky se vám konečně nebudou párat.

s.o.s. tip:

Co dělat, když se vám nečekaně udělá oko na silonkách a vy zrovna nemáte náhradní a nevyzkoušeli jste náš předchozí trik? Použijet bezbarvý lak na nehty! Tím oko na silonkách natřete. Zachráníte ho od dalšího párání.

Jemné svetry

Pro krásně nadýchané svetry zvolte ruční mytí, případně praní na nízky program bez  ždímání. Svetry poté vymáchejte ve vlažné vodě, do které přidejte malé množství jakéhokoliv šamponu pro objem vlasů. Vyždímejte a dále neoplachujte. Šampon dodá vláknům objem a svetry budou krásně jemné a načechrané.

c03306aeb941684f376e03c1c030026a

Zápach z oblečení

Načihlo vám oblečení kouřem při návštěvě baru? Pověstě ho na pár hodin ven do mrazu – v plusových teplotách využijte mrazák. Oblečení na mrazu vyčichne a vy ho ušetříte od zbytečného praní. Stejný efekt vám zajistí horký radiátor, který díky teplu zápach odpaří.

Mastný flek na kůži

Podařilo se vám váš oblíbený křivák zamastit a olejová skvrna nejde dolů? Na mastnotu si stejně jako v kosmetice přizvěte pudr. Bude vám stačit jakýkoliv sypký pudr, kterým skvrnu posypete a poté vlkým hadříkem setřete.

Semiš

Máte doma nové semišové boty, které se vám hned podařilo venku zašpinit? Semiš je velice choulostivý a jeho údržba je poměrně náročná, ale tento malý trik vás okamžitě zachrání a vy nebudete muset kvůli jednomu flíčku boty odnášet do čistírny. Bude vám stačit naprosto obyčejná věc. A to guma. Ano, máme na mysli klasickou, bílou na gumování. Tou jemně flek otřete a voilá! Boty budou jako nové.

e3b551da485b37a24ae7ef1d6d4430ac

Skvrny od červeného vína

Vylilo se vám červené víno na vaši halenku? Musíte jednat co nejrychleji! Zaschlé skvrny od vína jsou těžko odstanitelné. Na rychlou záchranu vyzvěte pro změnu bílé víno a trochu soli. Roztok vylejte na červenou skvrnu – tím barvu zneutralizujete a po chvíli ji zlehka odsajtě čistým ubrouskem.