7 věcí, které si řekněte, než se sestěhujete s přítelem

/ Redakce

Po hlubokém zamilování a držení se za ruce nastane čas, kdy toužíte posunout váš vztah dál a zkusit spolu začít žít. Než se tak rozhodnete a uděláte první krok, ujasněte si sedm věcí, bez kterých by váš vztah mohl krátce po nastěhování vzít za své.

Rozhodněte se, kde budete žít

Přestěhování se jeden k druhému nebývá příliš šťastné řešení. Málokdo se vám přizpůsobí a naopak vy změny ve vašem zajetém systému budete snášet jen obtížně. Umíte si přestavit, že vedle romantického obrazu partner pověsí plakát metalové skupiny? Nejlepší je najít si zcela nové neutrální místo, které si začnete budovat společně. Vyrazte na nákupy a pořiďte si nábytek společně, aby vám oběma vyhovoval.

Vytvořte si svůj prostor

Bydlet společně neznamená žít vedle sebe 24 hodin denně. Nemusíte sledovat televizi ve stejnou dobu, nemusíte trávit hodiny za kuchyňskou linkou. Vyhraďte si svůj časový i obytný prostor, který bude stále a pouze patřit jen vám. Vytvořte si koutek, který bude patřit vaší zálibě, práci, odpočinku. Určitě nebudete nikdy ve všem stejní, abyste unikátního prostoru nemohli dosáhnout. Pokud ráda čtete, mějte své křeslo s lampičkou patřící jen vám. Jestli váš partner miluje hudbu, dejte mu rovněž jeho křeslo, stolek na přehrávač a sluchátka. Po chvilce bytí sami se sebou, budete milovat momenty, které strávíte společně.

Respektujte jeho hosty

Ve chvíli, kdy začnete žít spolu, se váš dům či byt otevře hostům, které vy osobně ještě neznáte. Ve výběru přátel zkrátka musíte svému partnerovi důvěřovat a nechat mu jeho chvilky u fotbalu či konverzaci o autech. Pokud budete “remcat”, sbalí si kufry a vrátí do svého doupěte.

Věnujte pozornost napětí

Když se rozhodnete spolu začít žít, znamená to většinou, že jste spolu šťastní. Jak se říká, žádné štěstí netrvá věčně. Přijdou chvilky, kdy nebude prožívat dobré období v důsledku práce, vztahů s okolím, nemocem. Neignorujte nepohodu toho druhého. Příčinou nepohody může být i nerozdělení funkcí v domácnosti. Určete si, kdo bude vyhazovat odpadky, kdo bude mýt nádobí, vařit či dávat oblečení do pračky. Klidně se střídejte, jen nikdy nespoléhejte, že to dotyčný udělá sám.

Mluvte o sexu

Sex je krásný na samém počátku. I tato aktivita se však časem změní v rutinu, když o ni nemluvíte. Aby vztah nezevšednil, je fajn říkat si své touhy a přání. Na počátku vztahu jsou všichni obezřetní a do sexu jdou podle pravidel slušného chování. Co však uvnitř dřímá zjistíte až později. To vás může zaskočit a vztah se rozpadne. Mluvte o tom včas a možná zjistíte, že sex může být ještě zajímavější, nebo naopak se zděsíte a ze vztahu sami utečete, protože s určitými sexuálními praktikami víte, že se nikdy neztotožníte.

Mluvte o penězích

Peníze je nejčastějším důvodem k rozchodu, rozvodu. Určete si, jak a kdo co bude platit. Pokud spoléháte jen na partnera jako živitele, můžete být ostře zaskočeni.

Mluvte specificky o penězích

Pokud kromě sestěhování rovnou plánujete rodinu a svatbu, pak je konverzace o penězích zcela zásadní. Musíte znát dluhy partnera, ať nejste  zaskočeni exekutorem, který vám hned po nastěhování přijde byt zabavit. Zamilování a hluboká láska nemusí být navždy, když přijdou problémy, které vás dostanou na samotné dno. Vystřízlivění bývá bolestivé a je skvěle mu raději předejít.

Foto: thumblr.com