80. léta se vrací! Na které trendy se můžeme těšit?

/ Redakce

Po devadesátých letech a krátké módní epizodě ze začátku nového tisíceletí se pozornost přesouvá k éře 80`s. Byla to doba plná výrazných módních trendů. Které z nich budeme znovu nosit příští rok?

Inspirovat se můžete přímo u dobových fotografií. Osmdesátá léta nakonec nebyla tak špatná, jak si je pamatujeme. Spousta barev, výrazných prvků a vzorů, ale také klasické a nadčasové kostýmy, saka a košile. Který trendy kousek z osmdesátých let letos budete nosit vy?

1) Květiny výrazné a velké

Květinový vzor je stálicí na módním nebi, letos to ale přeci jen bude o něčem jiném. Květiny musí být výrazné, velké a musí být pokud možno všude. Květinové sako je kombinací dvou trednů nadcházející sezony, zároveň je to kousek, který využijete klidně každý den. Nebojte se ho.

kytky

2) Powerdressing – ramenní vycpávky

Ramenními vycpávkami dříve ženy dávaly najevo svou rovnoprávnost s muži, především na pracovišti. Vy je letos můžete znovu obléct a hrdě nosit, protože jsou už zase aktuální.

ramena

3) Woman suit

Není nic snazšího, než si na sebe ráno hodit oblek a jít. A to přesně budete dělat v příštím roce. Volné kalhoty, minisukně a k tomu sako. Powersuit je zpět.

suit

4) Denim všude

Pomalu jsme začali celodenimové outfity zase brát na milost, letos budou přímo povinností. Minisukně, džínové bundy a mom jeans jsou must have. denim

5) Saka 

Bude základním prvkem vašich outfitů. Noste ho k džínům i šatům, ve dne v noci. Najděte si své oblíbené a noste ho do roztrhání.

sako

 

Foto: Pinterest
Úvodní: marksandspencer.com