A je to tady! Značka COS otevře svůj obchod v Praze

/ Redakce

Švédský koncern Hennes&Mauritz rozšíří od letošního podzimu své působení na českém trhu a otevře v Praze butik své luxusní značky COS.

0296303001_32_0Dlouho všichni čeští milovníci minimalismu a příznivých cen po značce COS jen toužebně vzdychali a když v roce 2012 začala zasílat ze svého e-shopu i do České republiky, byla to velká událost. Rok 2015 bude ale ještě významnější, značka COS totiž vstoupí na český trh a otevře zde svůj první butik. A kde že to bude? Kde jinde než na luxusní adrese, oním místem X má být Pařížská 23.

Značka COS nebo-li Collection of Style, je mladší sestrou oblíbeného H&M, která svůj první butik otevřela v roce 2007 v Londýně. Hlavním mottem této značky, jež vyrábí dámské i pánské oděvy včetně doplňků, je dostat exkluzivní oblečení široké veřejnosti a ve světě se jí o opravdu daří. Zamilují si ji hlavně ti, kteří nestojí o kdovíjaké módní výstřelky a extravaganci, ale naopak milují minimalismus a nadčasovost.

0298623001_32_0Prvotní design butiků navrhl architekt William Russell, který pracoval například na konceptu butiků Alexandra McQueena nebo Margaret Howell. Jeho vizí je dostatek prostoru, aby se zákazníci během nákupů nemačkali a také zvláštní rozložení produktů. Ty se nerovnají do vysokých komínků z nichž se stávají pod rukama nákupních maniaků rozvalené hromady neidentifikovatelných kousků, jako tomu je u masových řetězců, ale naopak dostane každý produkt svůj vlastní prostor. Jsme tedy zvědaví, jak bude vypadat ten pražský butik, který má být otevřen během listopadu 2015 a podle zákulisních informací se bude rozkládat do třech pater.

Zdroj foto: cosstores.com