Adriana Lima: Kreativní duše z Brazílie

/ Redakce

Brazilská kráska za pár dní oslaví 33. narozeniny a tak si připomeňme několik momentů z jejího života i kariéry.

Dráhu modelky odstartovala již ve svých patnácti letech, kdy zvítězila v soutěži Supermodelka Brazílie“ a v následujícím roce skončila na druhém místě v soutěži „Supermodel of the World“, čemuž následovalo podepsání smlouvy ve společnosti Elite Model Management v New Yorku.

Největší spolupráci ve své kariéře získala Lima v roce 2000 jako modelka pod značkou Victoria`s Secret a pro kosmetiku značky Maybelline v letech 2003-2009. V současné době se odhaduje, že tato modelka vydělává 7.300.000 dolarů ročně.Lima8

 

Kreativní duše jedné modelky

Od začátku to však nebyla jen práce modelky. Adriana je velmi kreativní duše a tak své počiny zkoušela v letech 1997-1998 i prostřednictvím módní redakční práce v mezinárodních vydáních časopisů Vogue a Marie Claire. Své nápady jistý čas uplatňovala i u módních domů Valentino či Christian Lacroix.

Svůj první průlom ve skutečnosti zaznamenala ve chvíli, kdy ji otiskli ve Vassarette stejně jako Claudiu Schiffer, Laetitiu Casta či Evu Herzigovou.

Lima4

Během chvíli se z Adriany stala supermodelka, která se objevila v kampaních po Anna Sui Jeans, Bebe, Mossimo, Victoria`s Secret, Keds a XOXO. Rovněž zaplnila obálky časopisů, pro které sama dříve psala – tedy Vogue a Marie Claire.

I z pohledu herečky se Adriana párkrát objevila na televizních obrazovkách. Několikrát účinkovala v The Victoria’s Secret Fashion Show, dále hrála v krátkometrážním filmu Hire: The Follow i v seriálech Jak jsem poznal vaši matku či Ošklivka Betty.

Její jedinečná krása pohlcuje jeden módní dům za druhým a v žebříčku časopisu Maxim mezi „Hot 100“ se zařadila před Naomi Watts a za Salmu Hayek. O této exotické modelce jistě ještě uslyšíme.

Foto: Pinterest.com