Alber Elbaz – život, ženy a jejich příběhy jsou mojí inspirací

/ Redakce

Lanvin – móda, to je životní styl. To bylo krédo zakladatelky této francouzské módní značky, kterou založila Jeanne Lanvin v roce 1909. Její motto po její smrti převzala její dcera Marguerite. V roce 1950 převezme kreativní otěže Antonio Canovas. Poté v roce 1964 nastupuje Jules-Fracois Crahay, který za svoji práci dostává řadu ocenění.

O roku 1985 vede módní dům Lanvin Maryll Lanvin. Rok 1990 je důležitý pro Claude Montana a Erica Bergere, kteří rovněž získávají řadu cen. Rok 2001 se stává přelomový pro do té doby ne tolik známého módního návrháře typického svými silnými černými brýlemi, Albera Lanvina. Jeho první kolekce pod značkou Lanvin se stává absolutním úspěchem mezi novináři i profesionály. Tento malý zavalitý talentovaný muž se narodil v roce 1961 v Maroku. Jeho rodina se později přestěhovala do Tel Avivu, kde on sám vystudoval prestižní Shenkar College. Své umění však začal rozvíjet až po svém odletu do New Yorku, kam odešel jako 24 letý mladý muž. Taky však nesklidil tížený úspěch, a proto se odstěhoval do Paříže, kde svou kariéru raketově odstartoval.

Nejdříve pracoval u Guya Laroche a později u Yves Saint Laurent. Avšak ani zde své jméno dostatečně neprosadil. To se stalo až již ve zmíněném roce 2001, kdy se stal kreativním ředitelem značky Lanvin. Jak on sám říká, miluje ženu jako takovou a svou módou se nesnaží potlačit její přirozenou krásu, ale naopak prostřednictvím jeho modelů se ji snaží vyzdvihnout. Každý ženský příběh se stává inspirací pro Albera. „Své kolekce tvořím pro ženy, ne pro kritiky“, říká Alber. Alber Elbaz se velmi ráda setkává se ženami, velmi rád tráví čas v jejich společnosti, což dokazuje i na každé své módní přehlídce, kdy se vine ke svým modelkám, které jsou rovněž jeho inspirací. Sám tvrdí, že designéři jsou jako matky, které musí svá dítka milovat, pozdvihovat, chránit a pomáhat. Pak jedině jsou schopni svému publiku porozumět. Jeho modely jsou vždy velmi ženské, ale hlavně nositelné a na první pohled velice pohodlné, protože se drží pravidla, že žena září, když se cítí pohodlně a výjimečně. Jeho modely tomuto mottu rozhodně odpovídají. Od žen se Alber postupně dostal i k dětem. Jeho dětská kolekce nemá chybičky. Malé dívenky jsou v jeho modelech úchvatné a svůj styl si budují od mala.

 

Foto: facebook.com; style.com

0 Comments

Leave a Comment