Ikonická značka Tod´s ztratila designérku

/ Redakce

Před několika dny svět módy otřásl další nečekaný odchod z místa kreativního ředitele. Tentokrát ředitelky! Pro odchod se rozhodla italská designérka Alessandra Facchinetti, která dělala 3 roky pro značku Tod’s, kterou zastřešuje ikonický Diego della Valle. Ale jaký důvod ji k takovému kroku vedl? Podle slov designérky “nové projekty”.

“Jako italská návrhářka se cítím velmi poctěna, že jsem mohla pracovat pro tak důležitou značku, která se soustředí na špičkovou kvalitu a eleganci. Takovýto přístup pomáhá udržet prestiž Made in Italy ve světě, a na to jsem hrdá,” svěřila se návrhářka při odchodu z italské maison.

Facchinetti prošla po studiích v Miláně na prestižní škole Marangoni nespočtem významných značek od Prady přes Gucci, Valentino. Nicméně to, že se na místě kreativní ředitelky vždy jen “obrátila,” bylo víc jak známé. Není se tedy čemu divi,t že se i módní dům Tod’s s designérkou rozloučil.

Untitled-2

Po odchodu Alessandry Facchinetti, se začalo šuškat, že by mohl na kreativní místo nastoupit, již pro Tod’s známý, Andrea Incontri, aktuální návrhář pánských kolekcí Tod’s. Je tedy dost možné, že právě další dámská kolekce bude právě od něho.

Podle WWD značka zamýšlí dát na zcela nový a jedinečný umělecký směr právě ve vedení návrháře původem z města Mantova. Ačkoliv společnost zatím nic nepotvrdila, to že Alessandra společnost opouští je jisté. A co bude později? To se jistě dozvíme brzy!Zdroj: WWD