AlexMonhart: Inspirace motýlkovou tradicí

/ Redakce

Vhodně zvolený doplněk, v některých případech, dodá na první pohled nenápadnému outfitu tu správnou jiskru. Nejinak je tomu s motýlky české značky AlexMonhart.

Za touto značkou pánských doplňků stojí mladá česká designérka Alexandra Monhartová, absolventka Filmové vědy na Palackého Univerzitě v Olomouci. Navrhování doplňků se věnuje již 3 roky a momentálně ji najdete v Ateliéru módního designu Alice Klouzkové. Stejně tak ovšem působí v kreativní skupině #WorkForNoOne.

Samotná značka AlexMonhart funguje již 2 roky a za tu dobu má v zásobě již řádku kolekcí, vyberme například tu se saténovými motýlky pro eshop Designbuy.cz či kolekci s názvem A Town Called Obsolete z džínoviny a tvídu.

Značka se soustředí na výrobu motýlků originálních střihů a neotřelých tvarů, které reprezentují i jakýsi životní postoj koncového zákazníka. Snaží se klást důraz především na kvalitní materiál a unikátní design s cílem přetransformovat tradici do vhodné podoby hodící se pro nynější generaci mužů. Inspiruje se dandismem 19. století a zakládá si na ruční výrobě motýlků, které mají na starost zkušené místní švadleny.

Alexandra se vůbec jako první česká designérka doplňků vrhla se svojí značkou do spuštění crowfundigové kampaně na celosvětovém portálu Indiegogo.com, obdobě českého Hithit. Tímto krokem hodlá získat další příznivce, kteří by jí svými finančními prostředky pomohli rozjet mezinárodní distribuci.

,,Uvědomuji si, že za zárukou kvality mých produktů stojí nákladnější výroba u zkušených švadlen, a pro značku s omezeným kapitálem je tedy velmi náročné našít potřebné množství motýlků do skladových zásob”, říká Alexandra Monhartová.

Foto: PR firmy