Alice+Olivia představuje rockovou medvědí kolekci

/ Redakce

Designérka Stacey Bendet, jež stojí v čele newyorské značky Alice + Olivia, před pár dny oznámila, že v dubnu přijde na trh s jedinečnou pop artovou kolekcí. Ta bude inspirována motivy rockové kapely The Grateful Dead.

Screen Shot 2016-02-05 at 09.36.08Stacey Bendet je známá především pro své ženské, téměř až pohádkové modely a tak je tak trochu záhadou, co ji vedlo k vytvoření tak bizarního projektu. Nejspíš v tom má prsty její manžel Eric Eisner, který společně s režisérem Martinem Scorsesem produkuje dokument právě o The  Grateful Dead. „Můj manžel je vášnivým obdivovatelem této kapely. Vůbec poprvé se dostal k materiálům a záznamům a měl tu čest je zpracovat,“ svěřila se novinářům designérka která vycítila skvělou příležitost, jak film prezentovat v módním světě. Dodala ale, že manžel nebyl zprvu nadšený  jejím nápadem vytvořit limitovanou kolekci oblečení, ale po návštěvě koncertu kapely v Chicagu změnil názor. „Všechny dívky, které přicházeli na koncert, říkaly, jak značku Alice+Olivia milují, a to mě utvrdilo v zájmu o spolupráci mé ženy a rockové kapely The  Grateful Dead,“ dodal Eisner.
Screen Shot 2016-02-05 at 09.36.35Milovníci Alice+Olivia se tak mohou těšit na kolekci, do které je promítnut ikonický tančící medvěd, ovšem s jedinečným twistem-velkými černými brýlemi. Ty návrhářku naprosto charakterizují. Tento motiv je pak přenesen na topy, svetry, tílka i sukně a boty a je obohacen o výšivky. Kolekce se pohybuje v cenové relaci stovek dolarů a díky tomu bude patřit k těm dostupnějším.
Mezi první nositelky této kolekce patří zpěvačka Katy Perry, která se v ní měla možnost předvést na večírku v Los Angeles. Tak uvidíme, jestli se stane také tváří kampaně a jakousi ambasadorkou.
Zdroj: WWD, Instagram