And the Oscar goes to…..

/ Redakce

…ano, sen se naplnil pro Leonarda di Caprio. Konečně dosáhl na metu nejvyšší a včerejší večer v Los Angeles patřil jemu. A jak to vypadalo na červeném koberci? To jsme si nemohli nechat ujít.

Nejvyšší filmové ceny znají své majitele. Slavnostní večer v Los Angeles je úspěšně za námi a je čas na rekapitulaci. Velkým tématem večera nebyl tak úplně film, ale barva pleti. Někteří slavní herci bojkotovali včerejší večer, jelikož v nominacích nebyla jména umělců jiné pleti než bílé. Paradoxně moderátorem večera byl herec a komik Chris Rock, který rozhodně nikoho v sále nenechal na pochybách, že ani jemu není téma rasismus lhostejné.

Nejlepším filmem se stalo novinářské drama Spotlight. Leonardo di Caprio (Revenant) společně s Brie Larson (Room) si odnesli Oscara za Nejlepší herecké výkony. Alicia Vikander (Dánská dívka) a Mark Rylance (Most špiónů) získali Oscara za Nejlepší herecké výkony ve vedlejší roli. V kategorii Režisér si svého druhého Oscara odnesl mexický režisér Alejandro González Iñárritu (Revenant), který při děkovací řeči rovněž narazil na největší problém letošního udílen cen. Upozornil na to, že barva pleti by neměla hrát žádný význam. Nejlepšími scenáristy se stali Thomas McCarthy a Josh Singer za drama Spotlight. Další zlatá soška v kategorii Nejlepší kamera opět patřila filmu Revenant a to konkrétně Emmanueli Lubezki. Nejlepší filmovou písní se již tradičně stala úvodní k poslední Bondovce Spectre nesoucí jméno Writing’s On The Wall, jejímiž stvořiteli jsou Jimmy Napes a Sam Smith.

Leonardo di Caprio

Leonardo di Caprio

A jak to vypadalo na červeném koberci? Designéři více méně nešlápli vedle a ani samotní stylisté se nesnažili o avantgardu, ale sázeli na eleganci a vkus. České dámy by se měly inspirovat pro nadcházející sobotní předávání cen Český lev. Čerstvá držitelka Oscara Brie Larson zvolila tmavě modrou róbu z dílny Gucci, která zářila stejně jako Brie úsměv.

Brie Larson

Brie Larson

Druhá oceněná herečka Alicia Vikander vsadila na žlutou barvu. Její róba, které dominuje balonová sukně, byla vytvořena ve francouzském domě Louis Vuitton.

Alicia Vikander

Alicia Vikander

Opět nádherná doslova božská byla na červeném koberci herečka Cate Blanchett, která to zkrátka neumí jinak, než perfektně. Úchvatné šaty zdobené květy z kolekce Armani Privé podtrhly přirozenou eleganci a jemnost této skvělé herečky.

Cate Blanchett

Cate Blanchett

Emilia Blunt známá z filmu Ďábel nosí Prada, zůstala této značce věrná i včerejší večer a své pomalu rostoucí těhotenské bříško v jemně růžových šatech jen příjemně prozradila.

Emilia Blunt

Emilia Blunt

Heidi Klum byla na červeném koberci zcela nepřehlédnutelná v závalu šifonu značky Marchesa.

Heidi Klum

Heidi Klum

I Isla Fisher zvolila dlouhé šaty Marchesa.

Isla Fisher

Isla Fisher

Další zcela nepřehlédnutelnou hvězdou díky své róbě byla herečka a bývalá přítelkyně bouřliváka Seana Penna Charlize Theron, která oblékla šaty z kolekce Dior Couture s proklatě hlubokým výstřihem.

Charlize Theron

Charlize Theron

Jennifer Garner vsadila na černou z Atelieru Versace.

Jennifer Garner

Jennifer Garner

Další róbu z kolekce Dior Couture vynesla na červený koberec Jennifer Lawrence.

Jennifer Lawrence

Jennifer Lawrence

Leonarda di Caprio na udílení cen doprovodila jeho dlouholetá přítelkyně a kolegyně Kate Winslet, která zraje jako víno. Pro včerejší večer zvolila lesklou róbu z dílny Ralph Lauren evokující valící se horkou lávu nebo dokonalou uměleckou plastiku.

Kate Winslet

Kate Winslet

Nechyběla kontroverzní zpěvačka Lady Gaga, která během večera zazpívala jednu z nominovaných písní. Zvolila tak trochu netradiční, jak je pro ni zvykem, kalhotovou róbu Brandon Maxwell.

Lady Gaga

Lady Gaga

Zlatou róbu z tvorby Toma Forda oblékla Margot Robbie.

Margot Robbie

Margot Robbie

Ani šaty britské návrhářky Stelly McCartney na udílení Oscarů nechyběly. Pochvalu za ně obdržela Olivia Munn.

Olivia Munn

Olivia Munn

Asi nejméně povedené šaty, lépe řečeno nevhodné, si oblékla Olivia Wilde, která vsadila na plisovanou róbu s nekončícím výstřihem Valentino, ale přeci jen tolik odhalená prsa ji neslušela.

Olivia Wilde

Olivia Wilde

Ani herečce Reese Witherspoon šaty od Oscar de la Renty velkou službu neudělaly. Působily plasticky, pomuchlaně a neforemně. Snad proto, že Reese je velmi malé a křehké postavy a vyšší dámě by slušely mnohem více.

Reese Witherspoon

Reese Witherspoon

Foto: Profimedia.cz; WWD