-->

Anthony Vaccarello se stal novým ředitelem Saint Laurent!

/ Cristina Pasquini

Celosvětová tahanice o kreativní ředitele stále pokračuje! Po odchodu Hedi Slimana ze Saint Laurent přichází další nečekaný odchod. Anthony Vaccarello se rozhodl pro odejít ze značky Versus Versace. Nahradí vypadlý nováček Hediho místo?

ANO! Je to oficiální. Anthony Vacarello opravdu místo kreativního ředitele v Saint Laurent obsadí. Oznámila to dnes společnost Kering, která značku Saint Laurent  vlastní. Již v neděli se spekulovalo o náhlém odchodu Anthonyho z Versace a jeho možném nástupu na místo Hediho.

“Jsem nesmírně ráda, že Anthony Vaccarello nastoupil na místo kreativního ředitele Yves Saint Laurent,” řekla Francesca Bellettini, prezidentka a generální ředitelka společnosti Yves Saint Laurent. “Jeho modernost a čisté linie se dokonale pro náš módní dům hodí. Anthony Vaccarello umí dokonale vyvážit extrémně ženské prvky s těmi ryze pánskými. On byl pro nás samozřejmou volbou, věříme, že dokáže koncept Yves Saint Laurent vyzdvihnout. Všichni jsme ze vstupu Antonyho do společnosti nadšení, vnese zajisté značku do zcela nové éry plné úspěchu,” dodala CEO.

Anthony Vaccarello se svým nadšením také příliš netají: “Pan Saint Laurent je pro mne legendární postavou hlavně pro jeho kreativitu, styl a odvahu. Jsem nesmírně vděčný za možnost přispět k historii tohoto výjimečného módního domu.” 

262431

Šestatřicetiletý Vaccarello strávil tři roky ve Versus Versace, nejprve jako konzultant a od roku 2015 jako kreativní ředitel. Nicméně, mimo Versus také pracoval rodilý Belgičan pro jeho vlastní značku, která je známá pro své sexy kolekce.

Na první kolekci zbrusu nového kreativního ředitele se budeme moci těšit již letošní říjen na Pařížském Fashion Weeku, kde bude prezentovat kolekci pro jaro/ léto 2017. Nicméně, jak nováček ovlivní značku, si můžeme jen domýšlet, ale už teď víme, že to bude skvělá podívaná.

 

Zdroj: WWD