Aplikace, které hýbou módním světem

/ Redakce

Bez chytrých aplikací se už dnes spousta lidí vážně nehne. Říkají nám, jestli bude přes den pršet, drží naše výdaje na uzdě a nebo nám také pomáhají udržet si přehled o kouscích v rozsáhlém šatníku.

Tomu říkám hodně velká náhoda, jelikož na den přesně před rokem jsme publikovali článek, ve kterém jsem představila aplikace ze sektoru módy nebo krásy, které byly v tu dobu právě v kurzu. Pokud si jej chcete připomenout, stačí jít o rok zpět.

Technologie jdou ovšem den ode dne vysokým tempem kupředu, a za rok tak „vyrostla“ další dávka aplikací, které by si neměli módní nadšenci nechat rozhodně ujít. Takže pojďme společně nažhavit své telefony a zabrousit do této sekce.

Rádi projíždíte módní blogy a necháte se inspirovat outfity jejich autorek? Mnohem více inspirace na jednom místě poskytne aplikace OOTD, zkratka slov Outfit of the day. Aplikace sbírá data z populárních kanálů jako je Tumblr, Lookbook nebo Chictopia. A právě na OOTD najdete nekonečné množství vkusně oblečených lidí z celého světa, díky nimž si lze udržovat povědomí o posledních trendech.

d9101f2546acb4f7cd80fd32aa16545e

O zábavu se vám nejednou postará aplikace PS Dept, je určena všem zájemcům o osobního stylistu a bude vám dávat rady ohledně oblékání 24 hodin denně a 7 dní v týdnu. Vůbec nesejde na tom, zda hledáte perfektní outfit na svatbu nebo potřebujete spárovat své oblíbené lodičky, nápady na nejlepší kombinace se na vás jen pohrnou. Aplikaci dával dohromady tým stylistů značek Chloe, Stella McCartney či Derek Lam. Výhodou (ovšem nevýhodou pro vaši peněženku) také pro mnohé je, že pokud objevíte vysněný kousek, lze si jej přímo přes aplikaci během mžiku koupit.

Parádní aplikací, která je naprostou novinkou, vidím v Chic Sketch. Jestli vám nejde kreslit, ale přesto jste si někdy chtěly vyzkoušet, jaké by to bylo naskicovat si vlastní model či oblečený outfit, s Chic Sketch je to hračka. Stačí do aplikace nahrát vlastní fotografii sebe nebo s partou přátel a za poplatek (necelých deset dolarů) ji nechat proměnit v náčrtek. V budoucnu plánuje tým stojící za nápadem možnost skicu zvětšit a dostat do tištěné podoby. Pak už je jen na vás jestli si ji vytisknete na fotopapír, dáte do rámečku a vykouzlíte někomu tímto originálním dárkem úsměv na rtech.

de7b4d5d20f1da81e6fd2ecc74552a37

Chytrých i vtipných aplikací, které vám mohou nejednou pomoci nebo prostě jen zpestří váš den je opravdová spousta. Můžete sledovat své oblíbené módní ikony přes Snapchat, odkud jsou jejich oděvy vám napoví The Hunt, vyzkoušejte si odvážný makeup přes L´oreal Makeup Genius a pak ještě dokonale zavažte svému muži jeho oblíbenou kravatu pomocí Necktie Deluxe. Mobilní aplikace mohou být vážně skvělým pomocníkem, tak se jich nebojte dejte jim šanci.

Foto: Pinterest