Argentinská značka PAEZ na českém trhu

/ Redakce

Argentinská značka Paez vstupuje na český trh s originálními botami z vysoce kvalitních materiálů. Design je inspirován tamními lidmi, vzory a barvami.

Paez není módní značkou, ale platformou, která sdružuje zkušenosti, inspiraci a cestování. Mimochodem boty Paez jsou ideální na cestování pro svou pohodlnost, vzdušnost a skladnost. Lze s nimi vyrazit jak na lehkou túru do hor, tak i k moři.

Boty jsou vyrobeny z 100% bavlny a na stélku je použita nejlepší argentinská kůže, která zaručuje absolutní pohodlí. Díky tomu se boty Paez staly velmi oblíbené po celém světě.

IMG_3642

Příběh značky Paez

Vše začíná roku 1830, kdy se Baskové z Pyrenejského poloostrova přistěhovali do Argentiny. Jejich obuv – alpargatas se okamžitě stala zdejším hitem. Lehká plátěná bota, která vychází z obuvi starověkých Egypťanů, která zaručovala pohodlí a všestrannost.

Kočovní Gaučové při svých cestách po Patagónii a Andách, prošli v alpargatas celá pohoří a jezdili v nich na koni. V tradičních odstínech černé a bílé se tak brzy staly národní obuví Argentiny.

Trendy twist ale dodali botám až tři kamarádi v roce 2006, kdy začali vyrábět alpargatas v barevném provedení a celé škále vzorů. Přeměnili tak tradiční argentinskou botu, která vychází z jejich kořenů, na jedinečnou lifestylovou obuv.

Kromě Argentiny si „paezky“ můžete koupit na pěti kontinentech a teď nově i v České republice a to hned na třech místech. Prodejny Czech Labels and Friends /Železná 489/12, Praha 1/ , Unikát /Národní 34, Praha 1/ a Ikonik /Žižkova 149, Havlíčkův Brod/. Při příležitosti uvedení značky na český trh se konala zahradní slavnost, které se účastnili i herci Martha Issová, Kryštof Hádek a designér Jan Plecháč.

Foto: Archiv firem