Jeden z nejslavnějších návrhářů na světě udělal šokující krok. Víme co a proč!

/ Redakce

Po letech lobování aktivistů za zvířecí práva se proslulý italský návrhář rozhodl kompletně vyřadit ze všech kolekcí pravé kožešiny!

Návrhář se tomuto odvážnému kroku vůbec nebránil: „Díky novým technologiím výroby materiálu je používání pravých kožešin zcela nesmyslné, navíc se tím ušetří spousta nevinných zvířat“, řekl Giorgio Armani při jednom z rozhovorů. Toto rozhodnutí zrcadlí především pozornost luxusního módního domu k ochraně životního prostředí a péči o zvířata, do kterých se v posledních letech Armani group zapojoval.giorgio-armani-via-zoccao-dot-blogspot-dot-com

Od ikonických přehlídkových kolekcí Giorgio Armani, přes Emporio Armani, AJ Armani Jeans a Armani Casa budou od  sezóny podzim/zima 2016 kompletně bez pravých kožešin.

Armani si tímto rozhodnutím zasloužil u organizací jako je například Fur Free Alliance velkou poklonu. Předseda organizace Joh Vinding ve svém oznámení řekl, že v posledních letech hledá zákazník luxusní módu, která již nepodporuje kruté taktiky spjaté s farmařením zvířat pro kožešiny. Novodobý spotřebitel dokáže pochopit spojitosti mezi těmito skutečnostmi a rozhoduje se pro svobodu a nenásilnost, aniž by přicházel o exkluzivitu a kvalitu světových značek.

Značka se tedy připojuje na seznam nováčků jakými jsou Hugo Boss, Calvin Klein, Tommy Hilfiger a Ralph Lauren, kteří se do hnutí za práva zvířat teprve začínají pomalu zapojovat nahrazováním pravých kožešin, za ty syntetické. Zatímco britská značka Stella McCartney následuje odjakživa veganský koncept vytváření módy, který neobsahuje kožešiny, kůže, peří a nově také ani vlnu. Možná se tedy v budoucnu dočkáme módní globalizace, která bude bojovat za práva zvířat.

Zdroj: WWD