Assistant magazine – časopis budoucnosti?

/ Redakce

Většina módních magazínů je v dnešní době založena především na reklamě. Mnohokrát tak listujeme reklamními kampaněmi značek, aniž bychom se dozvěděli něco přínosného a tzv. si početli. To se snaží změnit zcela nový časopis s názvem Assistant, časopis budoucnosti.

Letošní podzim vyšlo první číslo časopisu Assistant, který neláká na vyhublé modelky, příběhy amerických celebrit, pestrobarevné reklamní kampaně nebo definované módní trendy pro přítomnou sezónu.

Assistant je totiž, jako vůbec první časopis, primárně zaměřen na  pracovní místa lidí stojících za oponou, která nějakým způsobem souvisí s módním průmyslem. To už možná šlo poznat dle jeho názvu, kdy většina lidí z branže začíná svoji kariéru jako něčí asistent. I přesto, že dělá důležitou práci, tak je jeho jméno v podstatě neznámé. Ovšem vždy se učí od těch nejpovolanějších a nejzkušenějších v oboru.

I proto je často Assistant v zahraničí nazýván časopisem mladé generace, jeho pětadvacetiletí zakladatelé Brais Vilasó (který pracoval pro značku Balenciaga) a Xim Ramonell v něm spatřují obrovskou naději do budoucna.

10506774_776406512405082_2340359323885559618_o

Pro své vůbec první číslo si dvojice vybrala takové jedince, se kterými měla možnost spolupracovat, ty, jež asistovali jim samotným například během focení nebo vytváření dokonalé módní přehlídky. Mnohokrát ovšem dostali na svoji nabídku velké odmítnutí, možná i proto, že lidé obecně nechtějí být jako něčí asistenti označováni.

Nakonec ovšem pilotní číslo patří například asistentu módního fotografa Patricka Demarchelier jménem Brendan Burke nebo Jennifer Csengody, asistentce Lindy Fargo. Na obálce najdeme krásnou Maisie Williams, která ztvárnila roli v americkém seriálu Game of Thrones.

Všichni vypráví o svých životech, začátcích v módním průmyslu, zkušenostech a pádech, tedy okolnostech, které z nich dokázaly utvořit lidi na svém místě.

Foto: Facebook