Ať žije nadčasovost pruhovaných triček

/ Redakce

Nevím jak jste na tom vy, ale já se bez pruhovaného trička neobejdu. Nosím ho když když se chci cítit pohodlně, když chci působit elegantně ale ne upjatě, nosím ho k teplákům i pouzdrové sukni a zachrání mě vždycky, když mám pocit, že opravdu nemám co na sebe. Klasické pruhované tričko je prostě poklad, který by neměl chybět v žádné skříni, ať jste muž, žena, podnikatelka, asistentka nebo rebelka či umělkyně.

1e3b6f569822f6ed74c55d37caed6049Jak to s nimi začalo…
Počátky tohoto kusu oděvu, který v sobě jasně nese francouzskou eleganci, najdeme na poloostrově Bretaň, který leží na severozápadě Francie. Právě bretaňští námořníci a rybáři nosili silná modro-bílá trička s pruhy a dlouhými rukávy, která byla ideální při výpravách na moře.  A to hlavně proto, že byla nepřehlédnutelná ve chvíli, kdy někdo přepadl přes palubu. Dokonce tak ideální, že se v roce 1858 staly součástí uniforem námořnictva. Jejich nepřehlédnutelnost ocenila i sama Coco Chanel, která si je v roce 1907 doslova zamilovala a z funkčního kousku oděvu udělala módní grál.

b0e495a3ddf9f86f90b65bb338797557Klasické bretaňské pruhy nevyjdou nikdy z módy, nosila je Audrey Hepburn, Marilyn Monroe, Pablo Picasso i Andy Warhol, nosí je Kate Middleton či Madonna a nechybí ani Carie Bradshaw v Sexu ve městě. Zamiloval si je Jean Paul Gaultier i Karl Lagerfeld a nosí je zkrátka všichni a v jakékoli době. Jejich krása je v tom, že nemají věkový limit, jsou unisexové, nosí se napříč společenskými vrstvami,  kulturami i náboženskými vyznáními. Nejsou limitovány módními vlnami a můžete se spolehnout, že když si pruhované tričko obléknete k čemukoli, vždycky to bude vypadat dobře, stylově a nezapadnete v davu.

Jestli by vám něco nemělo něco chybět ve skříni, pak právě tohle.

Zdroj foto: Pinterest.com