Ateliér: Místo, kde inspirace přichází sama

/ Redakce

Ať už pracujete doma nebo máte svoji kancelář, váš pracovní prostor určuje vaši pracovní morálku, ať si to vědomě připouštíte nebo ne.

Každému vyhovuje pro práci něco jiného. Někdo potřebuje mít čistý a uklizený stůl aby mohl podávat ty nejlepší výkony, někomu zase vyhovuje tvůrčí chaos a bez stolu plného papírů si nedovede představit ani jeden pracovní den.

Například kultovní fotograf Jan Sudek je na fotografiích ve svém ateliéru zachycen vždy u stolu naprosto plného papírů, negativů a dokumentů. Ti, kdo ho znali, věděli, že bez svého „tvůrčího chaosu“ nemůže pracovat. Dokážu si představit, že například většina architektů a technicky zaměřených profesí by v takovém prostředí ani nemohli být natož systematicky pracovat.

 

Když si zařizujete své pracovní místo doma, je vždy dobré mít na paměti, pro co všechno vám bude místo sloužit, zda jen pro práci nebo se na večer místo změní v jídelní stůl či obývací zónu. Velkou pomoc vám nabídnout úložné prostory a různé drobné vychytávky, určené ke skladování drobností. Pokud jste v práci součástí „openspace“ není vždy jednoduché plně se soustředit v místnosti plné lidí. někdy pomohou sluchátka, jindy rozdělovač stolu nebo k sobě obrácené počítače. Ve světě se od této myšlenky začíná dokonce upouštět, zaměstnavatelé dávají přednost opět uzavřených kancelářím.

Inspirovat se pak můžete v následné galerii, která vám představí prostory tvůrčí, velké i malé, zaplněné i naprosto dokonale čisté.

Zdroj foto: Pinterest.com