Audrey Tautou, francouzský šarm vidíte již v jejích očích

/ Redakce

Audrey Tautou je hvězda, kterou zná celý svět, ale ona sama o pozornost vůbec nestojí.

Tato skutečná Francouzka se narodila na venkově 300 km od Paříže v roce 1976. Její otec byl dentální chirurg a matka učitelka. Talent k herectví tedy neměla po kom zdědit, a přesto již od mala k tomuto oboru tíhla a navštěvovala kurzy herectví, a to i navzdory její plaché povaze. Své uznání si získala díky své titulní roli v přelomovém filmu “Amélie z Montmartu“. Zde ukázala nejen svůj neuvěřitelný herecký talent, ale i osobitou krásu, kterou jí příroda obdarovala. Její francouzský šarm vidíte již v jejích pronikavých tmavých očích, které nenechají nikoho chladným. Ve tváři má vždy trochu tajemný výraz, za kterým se schovává skutečná osoba, která je vždy středem pozornosti, na druhé straně o ni vůbec nestojí a své soukromí si velice střeží. Na otázky novinářů o tom kdy kde s kým nikdy neodpovídá a vždy se jen tajemně usmívá. Její soukromý život je chráněn lépe než královský palác v Londýně.

Kdykoli se objeví její fotografie, kdykoli se objeví ona sama, vždy je dokonalá, originální, osobitá, nelze od ní odtrhnout oči. Její francouzský šarm je obdivuhodný a pověsti módních ikon této země elegance a vkusu skutečně dostává. Není tedy divu, že ji obsadili do hlavní role filmu o životě Coco Chanel. Tato role byla stvořena jen a jen pro ni. Vdechla této módní přelomové návrhářce opět život a dala nám nahlédnout do duše této geniální a zároveň velmi složité osobnosti módního nebe. Následně se stala i tváří jejího legendárního parfému Coco Chanel No5.

Audrey Tautou byla dlouho věrná jen francouzské kinematografii než přijala nabídku role ve filmu “Šifra mistra Leonarda”, kde hrála po boku Toma Hankse. Bohužel film se nesetkal s velkým ohlasem filmových kritiků, a snad proto Audrey od té doby ustavičně veškeré nabídky Hollywoodu striktně odmítá. Možná jednou začne odmítat  filmové nabídky vůbec, jelikož jak sama uvedla, nevěří, že bude celý život jen herečkou. Raději chce obeplout celý svět lodí, které jsou její vášní. Čas nám tedy ukáže, zda tato šarmantní dáma svlékne dlouhé róby předních módních návrhářů a oblékne si pruhované námořnické tričko a bermudy. I tak je ale jasné, že jí to bude ohromně slušet.

 

 

 

Foto: facebook.com/audrey tautou