Babysitting se nevyhýbá ani divadlům

/ Redakce

Pokud se chystáte do divadla a nemůžete sehnat nikoho na hlídání pro své malé drobečky, není nic jednoduššího než využít nové služby pražského divadla Studio Hrdinů, které začalo nabízet hlídání dětí během představení.

Studio Hrdinů se od konce listopadu stalo vůbec první divadelní scénou v české metropoli, která vyšla vstříc prosbám mnoha svých diváků – rodičů, a rozhodla se poskytnout bezplatné hlídání dětí.

Divadlo sídlící ve Veletržním paláci klade důraz především na autorské projekty, mezioborové přesahy, mezinárodní spolupráci a hledání současného divadelního jazyka. Nemá sice stálý herecký soubor, ale spolupracuje s mnoha talentovanými lidmi.

Babysittnig probíhá přímo ve foyer divadla a “zatímco rodiče sledují představení, o děti se jim postarají naše spolupracovnice, které mají zkušenosti s hlídáním dětí, některé mají i pedagogické vzdělání,” uvedl šéf produkce Tomáš Kadlec.

„Ve svém okolí mám velké množství přátel a známých s malými dětmi a vím, jak je pro ně složité obstarat si hlídání dětí, a pokud chtějí jít do divadla, většinou se musí rozdělit. Touto cestou chceme všem maminkám a tatínkům umožnit společný divadelní zážitek. Připadá mi to naprosto samozřejmé a vlastně mě překvapuje, že jsme v Praze jediní,” komentuje novinku umělecký šéf Jan Horák.

Nově zve divadlo také na inscenaci Mlčky křičet v režii Jana Nebeského, premiéra o nespoutané francouzské filozofce Simone Weilové se uskuteční 15. prosince od 20 hodin. V hlavních rolích se zde představí Saša Rašilov, Václav Rašilov, Emil Viklický a Lucie Trmíková.

Foto: PR firmy