Banksyho Dismaland

/ Redakce

Po pár letech odpočinku překvapivých pop-up instalacích, které jsou rozmístěny po celém světě, se Banksy vrátil opět na uměleckou scénu. Nepředvídatelný umělec přišel nyní s novým projektem s názvem “Dismaland” aneb pseudo pojetí umělce světoznámého Disneylandu.

Pozor, i když se zdá park určený pro děti, rozhodně si návštěvu s nimi pečlivě promyslete! Dismaland je určen převážně pro ty, kteří hledají pravý opak přeslazeného a idylického světa, který Walt Disney pečlivě vytvořil. Čeká tu na vás od Banksyho 18 téměř děsivých instalací, mezi kterými je například havárie Popelčiny kouzelné dýně. Na parku se ovšem podílelo dalších 50 umělců, takže se můžete těšit na mnoho překvapivých uměleckých kousků.

01-banksy-dismaland

Celý projekt byl vybudován na území bývalého koupaliště v North Somerset v Anglii. Kdo touží po umění z ulice, jistě by si tuto událost neměl nechat ujít, a kdo ví, třeba se jednou instalace Banksyho objeví i v České Republice a budeme tak moci přemýšlet nad představou světa tohoto nekonvenčního umělce.

Foto: Archiv firem