Barack Obama udílel vyznamenání, která se od těch českých diametrálně liší

/ Redakce

Okolo udílení vyznamenání českým prezidentem Milošem Zemanem bylo napsáno už příliš. Není důvod se v tom dále potácet. Na ostudu jsme si přeci již zvykli a i na oceněné, kteří se mezi skutečné hrdiny díky podpoře prezidenta vždy nějak “vetřou”, ačkoli jejich “nízký” věk jim ještě nedovolil ukázat vše.

Proto pro vás máme dnes jiné udílení cen a to z rukou dosluhujícího amerického prezidenta Baracka Obamy. Ten celkem předal 21 vyznamenáních lidem, kteří ho během jeho funkčního období inspirovali jeho i celý americký národ. “Každý na tomto pódiu mě nějak osobně “poznamenal”, inspiroval tak, jak si sám ani není schopen uvědomit”, řekl k ceremonii Barack Obama.

Barack Obama

Barack Obama

Na poli filmovém si získali sympatie věhlasní herci jako Robert de Niro, Robert Redford, Tom Hanks a Cicely Tyson.

Tom Hanks

Tom Hanks

Robert Redford

Robert Redford

Na poli hudebním to byla legendární Diana Ross a Bruce Springsteen.

1024x1024-1

Diana Ross

1024x1024-2

Bruce Springsteen

 

 

Na poli sportovním to byly dvě mimořádné legendy a to Michael Jordan a Kareem Abdul-Jabbar.

Kareem Abdul-Jabbar

Kareem Abdul-Jabbar

Michael Jordan

Michael Jordan

Za mimořádný přínos národu si vyznamenání odnesli manželé Bill a Melinda Gates, kteří světu charitativně rozdali biliony dolarů nebo komediální herečka a moderátorka Ellen DeGeneres a televizní moderátor Vin Scully.

Bill a Melinda Gates

Bill a Melinda Gates

Mezi dalšími vyznamenanými jsou například zesnulá významná matematička Grace Hopper, světově proslulý architekt Frank Gehry nebo designérka památníku Vietnam Veterans Memorial Maya Lin.

1024x1024-7

Při pohledu do tváří vyznamenaných najdeme řadu životních vrásek, skutečných slz dojetí, respekt, pokoru a hrdost ze sebe samých a tak to má být. Tito lidé by měli inspirovat mladé i střední generace nikoli začínající režiséři nebo zpívající muzikálové hvězdičky.

Vin Scully

Vin Scully

Foto: ctpost.com