Barbora Kubíčková: Vítězka soutěže Black Card

/ Redakce

Organizátorky Unique Fashion Weeku znají vítěze soutěže pro mladé návrháře Black Card. Je jí slovenská designérka Barbora Kubíčková, pětadvacetiletá absolventka Vysoké školy výtvarných umění v Bratislavě.

Kolekce Barbory Kubíčkové s názvem Kingsize je důkazem toho, že na velikosti záleží. Inspirace designérka hledala v umění a instalací veřejných prostorových měst. Velké proporce mají tu moc vracet nás do dětských let, když se nám věci kolem nás zdály až příliš veliké.

“Stejně jako umělci i já se snažím zachytit vzpomínky z dětství v “nadživotní” velikosti. Vše je ve střihu a v detailech. Do kolekce jsem chtěla vnést moment ze svého dětství, kdy jsme společně se sestrou chodily do maminčiny skříně a zkoušely si krásné kabáty a boty na vysokém podpatku”, říká mladá designérka.

7ffq59MCnFfvberdWNJaM3CIxyb8M1YyXhL7IDek-Ao

Kolekci dominuje osm kabátů, které jsou doplněné o klasické kalhoty, overaly a body v pleťových odstínech. Barevnou tečkou je čepice s vyšitým nápisem symbolizující různé formy a typy velikosti, které tvoří tag celého outfitu.

Iconiq vítězce gratuluje a již nyní se těšíme se na slavnostní představení kolekce v rámci zářijového Unique Fashion Weeku.

Foto: Archiv návrhářky