Barevný a voňavý rok minulý

Iconiq věnuje svoji pozornost nejen světu módy, ale i vůním a barevnému světu kosmetiky. V minulém roce jsme rozšířili rubriku Krása také o Iconiq test a tom nynějším pro vás chystáme plnou náruč kosmetických novinek. A co stálo za pozornost v roce minulém?

Svět kosmetiky a vůní je svět barevný, voňavý a krásný. Každý měsíc, čtvrtrok i rok přicházejí značky s nejrůznějšími novinkami a trendy, které se inspirují v módním světě a doplňují ho. My v Iconiq pro vás vybíráme pečlivě to nejdůležitější, nejvoňavější i trendy, co se v kosmetickém světě stane.

Jednou ze stále častějších spoluprací, stejně jako v módním světě, jsou návrhářské edice kosmetických řad. Někdy jde pouze o marketingový a reklamní tah, někdy ale o kvalitní řadu, která by neměla uniknout vaší pozornosti. Za zajímavou a i zákaznicemi velmi oblíbenou řadu považuji Marc Jacobs Beauty, slavný návrhář ji představil v srpnu a těší se velké popularitě. Nejinak je tomu i u Albera Elbaze, dvorního návrháře značky Lanvin, který propůjčil svoji hravost značce Lancome.

page-one-680x1019 18862-lan-60g-02-vr-1x2-cmyk

Těší nás také stále se rozrůstající svět biokosmetiky a kosmetiky, která využívá přírodní zdroje a rostliny. A tak tleskáme například značce Weleda, Avéne, Éminence Organic i Clarins, že si stále drží svoji přírodní cestu.

Avene-village_-photo-D.-Cabrol

 

Velká radost přichází také z české scény, svoji pozornost si zaslouží značka Dermacol, která si i přes svůj velký úspěch v zahraničí drží české kořeny. Za pozornost stojí také kadeřnický svět, který za posledních několik let udělal velký skok. Už se nenecháváme stříhat v bezejmenných kadeřnictvích, ale vyhledáváme profesionální služby se zárukou. Jména jako Petra Měchurová, Libor Šula, Jana Burdová či Michal Zapoměl jsou tak skoňovány stále častěji a to nejen u nás, ale i v zahraničí.

Stejně jako v módním světě se i v tom kosmetickém řeší trendy. Zde se však více přizpůsobují danému období a řeší aktuální témata. Jsme tak zvědaví, co nového a neokoukaného přinese v tom barevném a voňavém světě rok 2014.

Foto: Archiv značek, Pinterest.com