Barevný kolotoč v podání Christiana Lacroix

/ Monika Kolářová

I přesto, že francouzská legenda módního návrhářství Christian Lacroix svoji poslední kolekci představil už před čtyřmi lety, nebojí se pouštět do dalších zajímavých spoluprací. Jednou z nich je například ta pro španělskou značku Desigual.

Od roku 2009, kdy Lacroix představil v Paříži svoji poslední kolekci haute couture, a téhož roku ze svého podniku odešel, se pustil například do navrhování nábytku či divadelních kostýmů pro pařížskou operu. Stejně tak v tomto roce vytvořil neprodejnou výstavu, která byla sestavena z osmnácti unikátních modelů, pro které využil skic proslulé návrhářky Elsy Schiaparelli.

Od roku 2011 také Christian spolupracuje se značkou Desigual, barcelonským brandem, který proslul svými extravagantními kousky oblečení. Další společný počin byl k vidění už během zářijového týdne módy v New Yorku, kdy došlo k představení kolekce pro následující jaro a léto.

Desigual vůbec poprvé představil své modely na přehlídkovém mole, jednalo se o originálně pojatou show se sloganem „Life is Cool“, která snad předčila i zábavnou přehlídku Betsey Johnson. Modelky, oblečené do kousků inspirovaných 60. lety, tančily a smály se na celé kolo.

V nové kolekci Desigual by L jaro/léto 2014, jež bude dostupná také u nás, dominuje krajka, kašmír, prvky pop artu i typické grafické potisky, které nadchnou svojí kreativitou a jedinečným rukopisem návrháře. Jednotlivé kabáty, šaty, topy, kalhoty i sukně tak zažívají snad větší dávku divočiny, než kdy jindy.

Foto: Archiv firmy