Beauty tip: Linky na každý typ očí

/ Redakce

Musíme uznat, že nakreslit si dokonalé oční linky může zdárně vyžadovat znalosti a zručnost umělce. Nicméně, jedná-li se o perfektní linky, nezáleží tak moc na technice, ale na samotném vzhledu a tvaru očních linek. Stačí následovat tvar oka, a můžete si být jisté, že váš makeup bude lepší, než kdy jindy! Už víte jaký tvar je ten váš?

Máte-li malé oči:

Aneb jsou-li vaše oči proporcionální, ale zároveň jsou lehce menší v poměru s ústy a nosem, poté kreslete úzkou linku podél řas. Dbejte na to, aby jste pečlivě vyplnily i prostůrky mezi řasami, ty prohloubí pohled. Zkompletujte look pomocí tmavších stínů, které aplikujte na vnější spodní roh víčka. Pozor, malým očím příliš nelichotí spodní linka, ta opticky zužuje oči!

Máte-li velké oči:

Máte-li kukadla jako celebrity Anne Hathaway a Mila Kunis, poté máte takzvaně „zelenou kartu“. Zkrátka a dobře, můžete experimentovat s horními linkami, spodními i kombinací obou, podle vašich preferencí. Vyzkoušejte také svůdný cat eye look nakreslením viditelné širší linky se zakončením směrem nahoru, získáte tak pohled celebrit červeného koberce.

0f972330-60d1-42b0-9196-e961bdd4f126

Máte-li oči spíše blíže:

Chcete-li zjistit, zda máte oči spíše blíže k sobě, existuje na to jednoduchý výpočet. Změřte si vnitřní vzdálenost očí od sebe, nevleze-li se vám do naměřené vzdálenosti třetí oko, poté patříte právě do této kategorie. Zaměřte tedy vaše umění makeupu především na vnější víčko. Odstupňujte šířku linky od středu víčka, kde bude linka téměř neviditelná, po vnější roh víčka, kde bude linka široká a prodloužená.

ede0c2a7-2988-474d-b937-727ff631f366

Máte-li oči více od sebe:

Vyjde-li vám v předešlém mini testu odpověď „ano“, tedy vleze-li se vám třetí oko do vzdálenosti mezi oči, poté se soustřeďte naopak na vnitřní rohy očí. Kreslete širší linku od vnitřního rohu oka až do 3/4 výšky řas a postupně ji směrem k vnějšímu rohu zužte. Chcete-li prohloubit pohled, oku neuškodí také vnitřní linka podél slzných kanálků.

Máte-li spíše zapadnuté oči:

Pokud vykoulíte oči a vaše čelní kost bude výrazná, máme tip i pro vás. Vyhněte se širokým linkám, spíše zvolte variantu, kde postupně od středu víčka odstupňujete šířku směrem k vnějšímu rohu oka, nebo zvolte velmi tenkou linku podél celého víčka.

Máte-li spíše vystouplé oči:

Neváhejte vyzkoušet si vyloženě orámovat oči, tedy nakreslit horní i spodní linku od vnějšího do vnitřního rohu oka. Takto budou vaše oči působit méně vystouplé.

Máte-li kulaté oči:

Aneb vidíte-li bělmo okolo vašich duhovek, poté je vašim cílem jemně vaše oči prodloužit. V tomto případě bude vaší jistou volbou kočičí linka která u vnějšího rohu směřuje nahoru. Ovšem nechcete-li podtrhnout kulatost vašich očí, poté rozhodně začněte kreslit linky až od středu víček.

df475a44-ba8f-410b-aaa4-9186fab45fd1

Máte-li oči ve tvaru mandle:

Na rozdíl od kulatých očí se ty ve tvaru mandle odlišují zejména tvarem horních víček, které zakrývají část duhovky. V tomto případě máte opět zelenou kartu a nespočet variant, které můžete na vaše víčka nakreslit. Kočičí očí, pin-up, klasické, nebo na arabský styl, ty všechny budou vypadat perfektně. Ovšem máte-li zároveň malé oči, volte pouze jemnou úzkou linii.

3c0ee475-5c6e-4c3b-9e64-29fefed9004a

Foto: Vogue; Facebook.com